Į pradžią

Komiška, kontraversiškai sutikta istorija - „Lauko kine“

repository_misc/news//mfile_434
2016-08-11

Kiekvieną ketvirtadienį nemokamame kino seanse po atviru dangumi, vykstančiame nuo liepos 28 dienos iki rugsėjo 8-osios, kinomanai kviečiami stebėti filmus prie Kauno pilies. Čia jau prisistatė Vilniaus tarptautinis trumpametražių filmų festivalis, demonstruotas atidarymo filmas „Prancūziška porelė“, šį ketvirtadienį bus demonstruojamas filmas „Kunigo vaikai“.

Itin lauktas

Atviri „Lauko kino“ seansai surenkantys tūkstančius žmonių įrodo, kad tokia iniciatyva kauniečių buvo itin laukiama. „Labai patiko renginys, nes pirmąsyk tokioje vietoje, po žvaigždėmis... Smagu, kad tiek daug žmonių atviroje erdvėje stebi kiną.“ – savo įspūdžiais dalinosi dvidešimtmetė Ieva, stebėjusi Lietuvos kūrėjų trumpametražių filmų programą rugpjūčio 4-ąją. Tuo tarpu šešiasdešimtmetė Vitalija, į renginį atvykusi drauge su dukromis, tikino, kad tokie vakarai reikalingi miestui, nes taip kauniečiai gali turiningai praleisti laisvalaikį.

Štai Adomas (31 m.) ir Rasa (26 m.) „Lauko kine“ apsilankė visuose seansuose ir džiaugiasi vykstant šiai iniciatyvai: „nuostabi iniciatyva, žmonių labai daug susirinko netgi pirmą kartą, kai viskas startavo, nors oras dienos metu buvo blogas, ir žolė net vakare buvo šlapia. Iš esmės žmonių buvo masė ir smagu matyti, kad šiam projektui sekasi.“- džiaugėsi Adomas. Tuo tarpu Rasa papildė, kad bendrumo jausmas ir puiki erdvė prie Kauno pilies suteikia jaukumo. Lankytojai pripažino seansą aplankę ne tik dėl renginio masiškumo, tačiau dėl susidomėjimo lietuvių kūryba: „...mane labai domina ką jauni lietuvaičiai daro, trumapmetražiai filmai yra jėga.“ – atviravo Adomas, bei minėjo nekantraujantis aplankyti ir „Scanoramos“ bei „Kino pavasario“ parengtas programas „Lauko kino“ seansuose.

Artimiausias „Lauko kino“ seansas

Šį ketvirtadienį, rugpjūčio 11 dieną, 21:30 val., seansas skirtas Tarptautiniam Kauno kino festivaliui. Nors festivalis šįmet neįvyks, tačiau kauniečiams dovanoja puikų režisieriaus Vinko Brešano filmą „Kunigo vaikai“.

Nepasigaukite - filmas „Kunigo vaikai“ – nėra religinė istorija. Tai subtiliu humoru dengta jaunatviška drama, nukelianti į mažą miestelį Kroatijoje. Čia jaunas katalikų kunigas Fabianas (akt. Krešimir Mikić) paskiriamas į Dalmatijos kaimelio parapiją pakeisti žmonių mylėtą savo pirmtaką. Tačiau jis pasibaisėja, išvydęs daugybę laidotuvių... Dar blogiau – vaikų gimstamumas nepaprastai mažas. Vieno parapijiečio išpažintis paaiškina problemą ir Fabianas nusprendžia pagerinti gimstamumą pasinaudodamas gan neįprastais būdais. Filmas paremtas Mate Matišico komedija, kuri paskutinio šimtmečio pabaigos  Kroatijos teatro scenoje buvo sutikta kontraversiškai. Ironiška jauno ir naivaus kunigo pasaulėžiūra, leido ateistinių pažiūrų kūrėjams sukritikuoti katalikų bažnyčią bei tarp masių vyraujančius prietarus.

Apie filmo režisierių

Režisierius Vinko Brešanas yra dviejų populiariausių pastarojo dešimtemčio kroatų filmų autorių. Jo pirmasis pilnametražis filmas „Kaip mano saloje prasidėjo karas“ (Kako je počeo rat na mom otoku, 1996) – komedijinė drama apie Kroatijos nepriklausomybės karą, buvo peržiūrėtas virš 330 tūkstančių Kroatijos kino teatrų žiūrovų ir tapo vienu populiariausių dešimto dešimtmečio filmų, aplenkusių daugelį tuo metu Kroatijoje rodytų holivudinių šedevrų. Režisieriaus kitas filmas „Maršalo Tito šmėkla“ (Maršal, 1999), taip pat susilaukė populiarumo – jį kino teatruose pamatė apie šimtas tūkstančių žiūrovų. V. Brešanas sukūrė pirmuosius du savo filmus dirbdamas drauge su savo tėvu Ivo Brešanu – pripažintu dramaturgu ir rašytoju.

Kiti kino seansai

„Lauko kinas“ tęsis Kaune dar net keletą ateinančių ketvirtadienių. Rugpjūčio mėnesį čia svečiuosis festivaliai „Nepatogus kinas“ ir „Scanorama“, o rudenį pasitiks „Kino pavasario“ ir „Eks fest“ seansai (visą programą galite rasti: http://kcromuva.lt/naujienos/lauko-kinas-programa aut. Past.). Europietišką kiną į neįprastas erdves atkeliantys organizatoriai kviečia apsilankyti ne tik atviruose seansuose prie Kauno pilies, tačiau ir primena, kad naują sezoną pradėjo ir Kauno kino centras „Romuva“. Čia kiekvieną antradienį – sekmadienį lankytojams paruoštas puikus repertuaras, kupinas premjerų ir filmų iš viso pasaulio. Rugpjūčio 17 d. 18 val. laukia ir susitikimas su režisieriumi A. Sokurovu. „Džiaugiamės po trumpos vasaros pertraukos grįžimu į sales ir rudeniui ruošiame itin intensyvų maratoną kinomanams.“ – teigė kino centro vadovė Monika Inčerytė.

Atsispausdink festivalio programą Kaune