Atsiradimas

Emergence

16 min, 2020

Directorius:

The Institute of Queer Ecology

Metamorfozė yra trijų dalių pasiūlymas, skirtas naujai perstruktūruoti tai kaip įsivaizduojamas pasaulis ir kaip jis operuoja šiandien. Šios trys dalys yra sumodeliuotos pagal drugelinių vabzdžių gyvenimo ciklus: tai vabzdžiai, kurie išgyvena “visišką metamorfozę” kai organizmas pilnai persikuria prisitaikydamas prie kintančių poreikių išlikimui užtikrinti. “Atsiradimas” yra trečioji video serijos dalis. Remiantis José Esteban Muñoz’o sąvokomis apie Queer utopijas, pamokas išmoktas per “Išlikimo strategijas” (Adrienne Maree Brown) bei kapitalocenos koncepciją (pristatytą Jason W. Moore, Raj Patel, Naomi Klein ir daugybės kitų), Metamorfozė verčia mus ambicingiau įsivaizduoti, kas galėtų atsirasti iš šios daugialypės krizės.

Mes teigiame, kad queer’iškumas, yra tiek pat svarbi strategija kaip ir vaizduotė, įsišaknijusi istorijoje, kuriant alternatyvius abipusės paramos ir globos pasaulius, kurie žydi erdvėse po ja ir šiuo pasauliu.

Kūnas sunyksta ir naujas kūnas formuojasi iš tos pačios medžiagos.

Šis kismas atsiranda iš vidaus.

Seansai

25 rugsėjo, 2020 18:30

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.