Atviras miškas

The Open Forest

21 min., 2020

Režisierė:

Barbara Marcel

Atviras miškas sukurtas per rezidenciją Adolpho Ducke’o rezervate, Nacionaliniame Amazonijos tyrimų institute (INPA), viename svarbiausių Brazilijos Amazonijos mokslinių tyrimų centrų. Barbaros Marcel filmas leidžiasi į kelionę nuo Sacharos dykumos iki Amazonijos miškų; nuo šiltnamio efekto padarinių iki Europos ekspansijos „Naujojo pasaulio“ tropikuose ištakų; nuo prekybos kaučiuku iki Brega popmuzikos, aidinčios mokesčių rojuje Manause. Šio darbo kompoziciją sudaro pačios menininkės sukurti ir archyviniai Amazonijos regiono vaizdai, priverčiantys susimąstyti apie miško kaip prekės istoriją, jo išnaudojimą žmogaus sukurtomis technologijomis bei jo kaip gamtos išteklio svarbą.

Seansai

24 rugsėjo, 2020 20:00

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Galerija

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.