Eurazija (klausimai apie laimę)

Eurasia (Questions on Happiness)

64 min., 2018

Režisieriai:

Metahaven

Filme Eurazija (Klausimai apie laimę) derinami kinematografiniai epizodai, archyvinė filmuota medžiaga, animacija ir grafika. Naudojant skirtingas vizualines, garsines, lingvistines ir materialias tekstūras filme svyruojama tarp išskirtinio laikinumo, būdingo virusiniams YouTube vaizdo klipams, poetiškai ir liaudiškai pasakojamų mokslinių ir fikcinių istorijų, ir momentų, kur filmas atrodo sutampantis su dabarties momento patirtimi, destabilizuojančių nerimastingą gretimų epizodų montažą. Spekuliatyviame filmo naratyve Eurazijos žemynas turi išgalvotą vardą DVD Zona 5 ir regionines imperijas, atskilusias valstybes ir smulkmeniškai nacionalistines respublikas. Eurazijos žemynas kaip geografinė ir geopolitinė koncepcija yra vieta, kurioje susitinka vis labiau neoviduramžiškos politinės santvarkos dideli ir pretenzingi suvienijimo ir hiperfragmentacijos projektai.

Pietryčių Urale ir Makedonijoje nufilmuoto darbo pasakojimą įrėmina trys eilėraščiai: Marinos Cvetajevos Aš žinau tiesą (1918); Fiodoro Tiutčevo Silentium! (1830); ir Aleksandro Vedenskio Sniego melagystės (1930). Kiekvienas iš šių eilėraščių, įskaitytas balsu, įkūnija savitą poeto kaip realybės filtro poziciją. Džiugiame eilėraštyje Sniego melagystės A. Vedenskis neigia kalbos pretenzijas perteikti rišlią prasmę, bėgdamas nuo jos kartu su klausytojo vaizduote ir su pačios poezijos idėja. 

aktoriai:
Operatoriai:
Kompozitorius:

Kuedo, with contributions by J.G. Biberkopf

Seansai

27 rugsėjo, 2020 16:00

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.