Giliame miege

Gorod Usnul

71 min., 2020

Režisieriai:

Maria Ignatenko

Filmas prasideda rimtu pareiškimu: Viktoras kaltinamas mirtinai sumušęs mechaniką laive, kuriame jis dirbo jūreiviu. Nuo šios vietos trys tolimesnės juostos dalys vaizduoja įvykius, kurie galėjo prie to privesti. Po to, kai jo mergina žūsta per nelaimingą atsitikimą, Viktoras palieka laivą ir grįžta į krantą. Pamažu jo suvokimas ima keistis – tai, kas jau iki tol atrodė kaip šaltas, atgrasus pasaulis, vis labiau panašėja į visa apimančią mirusiųjų karalystę, kur visi miega. 

Scenarijaus autorius:

Maria Ignatenko

Prodiuseriai:
Montuotojas:

Maria Ignatenko

Aktoriai:
Garso režisierius:

Roman Kurochkin

Produkcijos kompanija:

Vega Film

Seansai

24 rugsėjo, 2020 20:30

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Galerija

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.