Kitas dešimtmetis

Another Decade

27 min., 2018

Režisieriai:

Morgan Quantance

Kitas dešimtmetis sujungia 1990-ųjų archyvinę medžiagą su naujai nufilmuotu 16 mm filmu ir standartinės raiškos vaizdo įrašu. Pradedant menininkų ir meno istorikų liudijimais ir pareiškimais, pateiktais 1994 m. INIVA konferencijoje „Naujojo internacionalizmo link“, Kitas dešimtmetis tęsiasi įvairiose kultūrinėse teritorijose ir skatina suvokti, kad nuo to laiko Jungtinėje Karalystėje įvyko labai mažai socialinių, kultūrinių ar institucinių pokyčių. Dinamiška filme nagrinėjama įtampa yra tarp, viena vertus, meno pasaulio veikėjų, kalbančių tiesą institucinei valdžiai, ir, kita vertus, Londono daugiataučių piliečių išgyventų realijų – tų, kurie neišvengiamai priversti gyventi kitoniškumo centre.

Seansai

24 rugsėjo, 2020 18:30

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Galerija

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.