Miškas lokacijoje

Forest on Location

12 min., 2018

Režisieriai:

Miškas lokacijoje yra paskutinių pirmykštės Belovežo girios likučių virtuali replika. 11 800 metų senumo Belovežo giria, esanti Lenkijos ir Baltarusijos pasienio zonoje, daugybę amžių audrino Europos vaizduotę kaip legendų, mitų ir pasakų vieta. Per visą jos istoriją giriai buvo priskiriama įvairių vaidmenų: nuo kultūrinio ir istorinio konstrukto iki bandymo iškovoti ekonominių išteklių ir politinių debatų arkliuko. Nepaisant UNESCO pasaulio paveldo objekto statuso, šiai giriai išlikti iki visai neseniai grėsmę kėlė intensyvi medienos pramonė. Naudodami vietoje filmuotą medžiagą, Margit Lukács ir Persijnas Broersenas sukūrė skaitmeninę nykstančio miško atsarginę kopiją, plokščias fotografijas pavertė į trijų dimensijų erdvę, kuri naudojama kaip fonas Irano operos dainininkei Shahram Yazdani.

Menininkai:

Broersen and Lukacs

Seansai

21 rugsėjo, 2020 20:00

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Galerija

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.