Naktinis žygis

Night Time Go

31 min. 2017

Režisierius :

Karrabing film collective

1943 m. rugsėjo 19 d. Karrabingų protėvių grupė pabėgo iš karo stovyklos ir nuėjo daugiau nei 300 kilometrų atgal į Šiaurės Australijos pakrantėje esančias protėvių žemes. Naktinis žygis tyrinėja Antrojo pasaulinio karo metu vykdytą naujakurių valstybės bandymą išstumti čiabuvius iš jų žemių, naudojant sunkvežimius, traukinius ir šautuvus, ir vietos gyventojų atsisakymą su tuo taikytis. Filmas prasideda tiksliomis istorinės protėvių kelionės detalėmis, bet pamažu išauga į alternatyvią istoriją, kurioje ši grupė įkvepia bendrą čiabuvių sukilimą, išvejantį kolonistus iš Australijos Top End. Sujungiant dramą su humoru, istoriją su satyra, filme Nakties žygis iškeliama išstumta istorija, peržengianti naujakurių teisingumo ribas. 

Seansai

28 rugsėjo, 2020 19:00

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.