Pietūs

South

28 min., 2020

Režisierius:

Morgan Quantance

Pietūs kaip filmas atsiranda būtent erdvėse ir plyšiuose tarp vaizdų. Šis filmas yra antirasistinių ir antiautoritarinių judėjimų tyrimas įvairiose pietų bendruomenėse: Čikagos pietinėje pusėje ir Pietų Londone (kur gyvena kūrėjas), Amerikos giliuosiuose pietuose, taip pat Pietų Afrikoje apartheido režimo metu. Pietūs kaip geografinio padalijimo metafora padeda suvokti, koks didelis yra pasaulis ir koks svarbus tarpusavio ryšys. Analoginės 16 mm kameros ir „Google Street View“ vaizdų naudojimas, M. Quaintance’o abstraktaus montažo technika ir jo jautrus požiūris į veikėjus paverčia mus filmo bendrakūrėjais.. Pietūs nagrinėja asmenybės ir kolektyvo, teorijos ir praktikos, socialinės atsakomybės ir galimybių, kurias gali suteikti teigiami pokyčiai, santykį.

Seansai

24 rugsėjo, 2020 18:30

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Galerija

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.