Pilna burna

Mouthful

36 min., 2018

Režisierius :

Shirin Sabahi

Po filmo Pasiskolintas peizažas Shirin Sabahi inicijavo ir organizavo skulptūros Materija ir protas restauravimą kartu su Noriyuki Haraguchi ir Teherano Šiuolaikinio meno muziejumi. Nepaisydami menininko ir muziejaus intencijų, lankytojai pavertė naftos baseiną monetų ir kitų kišeninių objektų indu. Menininkės smalsumas, kas slypi už juodo veidrodinio baseino paviršiaus, davė paspirtį surengti N. Haraguchi vizitą bei baseino restauraciją 2017 m., po keturiasdešimties metų. Pilna burna prasideda gandu apie prastėjančią meno kūrinio būklę ir toliau fiksuoja restauravimo darbus, pašnekesius šalia baseino ir jame rastų objektų bei nuolaužų – taip vertina ir tausoja medžiagišką šios skulptūros savybę būti asmeniškų ir institucinių istorijų talpykla.

Menininkas:

Seansai

23 rugsėjo, 2020 18:00

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.