Pastatas

Budynok

93 min., 2019

Režisieriai :

 – Kodėl čia tiek daug žmonių?

– Kaip kodėl – tam, kad užpildytų šimtmečius. 

(E. Limonov) 

 

Deržprom, Valstybinės pramonės namai – tai pastatas Charkove, rytų Ukrainoje. Pastatytas 1925-1928 metais konstruktyvizmo stiliumi, kurio tikslas – įkūnyti komunizmo idėją kolosalios architektūros dėka. Nors tai vienas iš didžiausių konstruktyvizmo įgyvendintų projektų ir autentiškiausias XX amžiaus antrojo dešimtmečio avangardinių idėjų atspindys, šiandien jis primena nepajudinamą, neperkeliamą objektą į dinamiškai besikeičiantį geopolitinį kontekstą. Filmas Budinok manevruoja tarp klasikinės, observacinės dokumentikos ir eksperimentinio kino metodų. Dėl dialogų minimalumo, filmas primena judančių vaizdų poemą, kurioje apmąstoma  materialinių reliktų pozicija ir istorinė galimybė sukurti naują visuomenę.

Prodiuseriai:
Montuotojai:
Kompozitorius:

Felia Gram-Hanssen

Garso režisierius:

Tobias Bilz

Produkcijos kompanija:

Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin

Seansai

18 rugsėjo, 2020 20:30

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.