Žodžiai yra kampuotas aštrus nuomininkas

Words Are Angular Sharp Tenant

4 min., 2018

Režisierė:

Rebecca Lennon

Rebecca Lennon sluoksniuoja vaizdus, ​​kalbą, tekstą ir garsą kontempliuodama savasties, kalbos, netvarkos ir choreografijos keliamus klausimus. Susiuvant filmuotą dienoraštinę medžiagą, gestus ir kūno kalbą, dūzgesius ir verbalinius tikus, asociacijas ir kartojamas, spirale judančias frazes, šiuose kūriniuose atmetamas linijiškumas, ir tyrinėjami fragmentiški, ritmiški, ratu besisukantys ir kūno naratyvai. Kūrinyje Žodžiai yra aštrus kampuotas nuomininkas vaizdams, garsams ir žodžiams skiriamas tolygus dėmesys. Šios medžiagos derinamos, perdirbamos ir kartojamos; prasmė ir konotacija slysta ir netenka stabilumo. Menininkė sukuria situaciją, kurioje vaizdinė ir verbalinė kalbos gali pradėti žaisti tarpusavyje.

Seansai

22 rugsėjo, 2020 20:30

LT Rate this film

DALINTIS
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Galerija

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.