• Artist

Barbara Marcel

Barbara Marcel (g. 1985 m. Brazilijoje) – menininkė ir režisierė, besidominti kultūriniais gamtos aspektais ir sudėtingu kolonizacijos vaizdų palikimu. Šiuo metu B. Marcel yra doktorantė Veimaro Bauhaus universitete kaip Heinricho Böllio fondo mokslo darbuotoja. Disertacijoje ji tyrinėja filmą-esė kaip dekolonizuoto ir ekologiško mąstymo vaizdais istoriografinį įrankį ir sutelkia dėmesį į botanikos istorijos ryšius tarp Vokietijos ir Pietų Amerikos. Šalia mokslinio darbo B. Marcel dažnai bendradarbiauja su kitais menininkais, tyrėjais ir aktyvistais audiovizualiniuose projektuose, instaliacijose, paskaitose, publikacijose ir dirbtuvėse, kurių tema – ekologiniai ryšiai ir mąstymo bei veiklos procesai aplinkosaugos krizės ir didėjančios socialinės nelygybės laikais.

More Events

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.