Ingo Niermann

Ingo Niermannas (g. 1969, Bylefelde, Vokietijoje) gyvena Berlyne ir Bazelyje. Jis yra knygų serijos Solution rašytojas ir redaktorius. Jo debiutinė novelė Der Effekt išleista 2001 m. Tarp neseniai išleistų knygų minėtinos Sprendimas 247–261: Meilė (2013), Choose Drill (2011), Meno ateitis: vadovėlis (2011, su Eriku Niedlingu), Sprendimas 186–195: Dubajaus demokratija (2010), Sprendimas 1–10: Umbaulandas (2009), Sprendimas 9: Didžioji piramidė (su Jensu Thieliu, 2008), Įdomusis narkotikų ir jų draugų pasaulis (su Adrianu Sacku, 2008). I. Niermannas su kitais įsteigė revoliucinį kolektyvą Redesign Deutschland ir išrado kapą kiekvienam – Didžiąją piramidę. Kartu su Remu Koolhaasu kūrė Vote – įrankį viešiesiems balsavimams Gvangdžu, Korėjoje. Su Haus der Kulturen der Welt Berlyne I. Niermannas pradėjo tarptautinį skaitmeninės leidybos projektą Fiktion.

More Events

VIDEOGRAMOS

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų videokūrinių programą. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio (1944–2014) dokumentinis filmas Revoliucijos videogramos (vok. Videogramme einer Revolution, 1992), kuriame fiksuojama ir analizuojama televizijos ir jos kuriamų vaizdų įtaka Rumunijos revoliucijos istoriniams įvykiams. Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas, o šie metai, kupini perversmų ir istorinių įvykių bei globalių judėjimų, taip pat atsispindės festivalio programoje.

Viena iš festivalyje nagrinėjamų temų – kaip videovaizdai šiandien tampa išplėstine mūsų vizualinio mąstymo gija ir kokią vietą jie užima mūsų vaizduotėje? Kaip videovaizduotė, kuriama judančio vaizdo ir technologijų priemonėmis, tarpsta pasaulyje? Ar tuomet mūsų sapnai taip pat gali būti vadinami video?

Kita festivalyje atskleidžiama tema – sveikatos ir gerovės sąvokos bei sudėtingas santykis tarp asmeninės ir visuomeninės „sveikatos“ skirtinguose politiniuose kontekstuose. Kas ir kaip nusako ribas tarp sveikatos ir ligos? Kas gali ir išgali būti sveikais? Kaip esame vieni nuo kitų priklausomi?

Šie ir kiti klausimai Tarptautinio Kauno kino festivalio Videogramos programoje keliami pristatant šiuolaikinius kūrėjus ir jų darbus, dažnai pasirodančius už įprastos filmų rinkos ribų, daugiau dėmesio skiriant skirtingoms judančio vaizdo kolektyvinės autorystės formoms – pavyzdžiui, aktyvizme ar videopriemones naudojančiuose moksliniuose bei menininiuose tyrimuose.