Į pradžią

Organizacija

Pirmą kartą Tarptautinį Kauno kino festivalį 2007 m. surengė VŠĮ „Visos mūzos“ kaip pilietinę akciją, norėdama atkreipti žiūrovų ir valdžios dėmesį į šalyje vykstančią kino kultūros homogenizaciją.

Organizacijos lyderių iniciatyva buvo išsaugotas ir Kauno bendruomenei grąžintas seniausias Lietuvos kino teatras „Romuva“. Per keletą metų veiklą išplėtęs festivalis tapo vienu svarbiausių kino meną puoselėjančių renginių.

Festivalis

Šiandien Kauno kino festivalis yra vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune. Jis pristato pasaulyje pripažintus filmus, tačiau kartu ieško ir naujų atradimų. Kauno kino festivalis  teikia pirmenybę kūriniams, kuriuose dera meninė kokybė ir ryški socialinė pozicija. Festivalis tęsia tradiciją puoselėti Lietuvos ir Baltijos šalių kiną ir savo žiūrovus džiugina išskirtinėmis premjeromis.

12-asis festivalis vyks 2019 m. rugsėjo 26 - spalio 6 Kaune, spalio 3-13 kitose Lietuvos miestuose. 

Festivalis taip pat yra tarptautinės nepriklausomo kino distributorių asociacijos „Europa Distribution" narys ir Europos tinklo jauniems kino kūrėjams „Nisi Masa“ atstovas Lietuvoje.

Platinimas

Dar 2010 m. Kauno kino festivalis pradėjo arthauzinių filmų platinimo veiklą Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino teatruose. Kol didžiosios Baltijos šalių kino platinimo kompanijos užsiima tik komercinio kino sklaida, Kauno kino festivalis siekia, kad kino teatrai atsivertų ir arthauziniam kinui. Kauno kino festivalis siekia daryti teigiamą įtaką Baltijos šalių kino platinimo sistemai ir didinti arthauzinių filmų skaičių kino teatrų repertuaruose. Festivalio kūrėjai tiki, kad kino industriją būtina stiprinti palaikant ir platinant arthauzinį kiną.

Edukaciniai projektai

2011 m. startavusio kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ metu buvo suorganizuota daugiau nei pusantro šimto kūrybinių kino dirbtuvių ir mokymų pedagogams Kaune, Vilniuje bei Panevėžyje. Dalyviams buvo suteikta galimybė pamatyti kino „virtuvę“ – jie galėjo dalyvauti nemokamose kūrybinėse kino dirbtuvėse, kurias vedė įvairių kino profesijų atstovai. Pedagogams bei jauniems kino profesionalams taip pat buvo rengiami specialūs mokymai kino edukacijos ir pedagogikos srityse.

Tikslai

Pagrindinis Kauno kino festivalio siekis yra stiprinti kino kultūrą ir industriją Lietuvoje. Svarbiausias festivalio prioritetas yra aukštos kokybės arthauzinis kinas. Siekdami kino kultūros atgimimo Lietuvoje, festivalio kūrėjai prisideda kino klasikos, retrospektyvų pristatymais taip pat kino edukacijos projektais. Festivalio metu organizuojamos atviros diskusijos, kino dirbtuvės, specialios paskaitos.