Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_408

Iš kitos pusės

Auf der anderen Seite
Režisierius: Fatih Akin

Vokietija, Turkija, 2007m., 122 min., liet. subt.
Šių metų Kanų kino festivalyje už geriausią scenarijų apdovanotas Fatih Akin filmas įžvalgiai komentuoja Europos integracijos padarinius. Šeši žmonės Vokietijoje ir Turkijoje ieško vienas kito norėdami išsiaiškinnti savo praeities ir dabartinio gyvenimo istorijas. Nors jie ieško to paties tame pačiame mieste, panašu, kad jų keliai taip ir nesusikirs. Trys pasakojamieji intarpai “Yeterės mirtis”, “Lotės mirtis” ir “Iš kitos pusės” užsimena apie tolimesnę įvykių eigą, tačiau Akino filmo siužetas išlaiko emocinę įtampą.

Nejatas - antros kartos turkų emigrantas Vokietijoje. Jis dirba vokiečių kalbos profesoriumi ir yra puikiai integravęsis į visuomenę. Tuo tarpu jo tėvas Ali ir prostitutė Yeter užmezga santykius, kurie patriarchalinėje santvarkoje užprogramuoti baigtis nelaime. Nejatas niekaip negali susitaikyti su savo tėvo pasirinkimu apgyvendinti savuose namuose Yeter, tačiau jo požiūris pasikeičia kuomet Yeter prisipažįsta siunčianti pinigus į Turkiją dukters studijoms universitete. Po Yeter mirties Nejatas keliauja į Stambulą ieškoti jos duters Ayten.

Tuo metu politinė aktyvistė Ayten emigruoja į Vokietiją. Ji dalyvauja pasipriešinimo judėjime Turkijoje, dėl to jai tenka bėgti nuo turkų policijos. Ayten netikėtai prieglobstį randa Hamburge, pas vokiečių studentę Lotę ir jos mamą. Konservatyvių pažiūrų motina Siuzana nepatenkinta artimais Lotės ir Ayten santykiais ir tuo, kad viešnia užtruko per ilgai. Kai Ayten areštuojama ir jos politinio prieglobsčio prašymas atmetamas, ji deportuojama į Turkiją ir ten įkalinama. Lotė prieš motinos valią išvyksta į Stambulą. Ji pasiryžus padėti Ayten, tačiau situacija atrodo beviltiška. Likimas ją suveda su Nejatu. Tuo pat metu dėl įvairių priežasčių į Stambulą atvyksta Ali ir Siuzana.

Kaip kartais netikėtai susiklosto gyvenimas atskleidžiama viena eilute: „Turkas vokiečių kalbos profesorius atsiduria vokiškame knygyne Turkijoje. Tai bent sutapimas!”. Fatih Akino filme „Iš kitos pusės“ gausu puikių dialogų, klasikinių Bosforo sąsiaurio vandenų vaizdų, atspindinčių „kitos pusės“ koncepciją. Galiausiai bayram – žodis festivaliui ar šventėms, nežiūrint į nacionalinius ir religinius skirtumus, įrėmina diskusiją apie tapatybę ir Europą kaip kunkuliuojantį įvairių kultūrų katilą.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Fatih Akin

Operatorius: Rainer Klausmann

Muzika: Shantel

Prodiuseris: Fatih Akin, Klaus Maeck, Andreas Thiel

Vaidina: Nurgul Yesilcay ... Ayten Öztürk
Baki Davrak ... Nejat Aksu
Tuncel Kurtiz ... Ali Aksu
Hanna Schygulla ... Susanne Staub
Patrycia Ziolkowska ... Lotte Staub
Nursel Koese ... Yeter