Į pradžią

Festivalyje svečiuojasi kompozitorius Erik Enocksson, sukuręs muziką filmui "Sudie, Falkenbergai"

repository_misc/news//mfile_79
2007-10-04

Tarptautinis Kauno kino festivalis sulaukė dar vieno svečio. Į Kauną atvyko filmo „Sudie, Falkenbergai“ garso takelio autorius, kompozitorius Erik Enocksson. Šio filmo muzika Gioteborgo kino festivalyje buvo nominuota „Auksinio drakono“ apdovanojimui už indėlį į kino meną. TKKF žiūrovai galės susitikti su kompozitoriumi Erik Enocksson po filmo „Sudie, Falkenbergai“ seansų spalio 4 ir 7 dienomis.

Įspūdingas filmo garso takelis, atspindi pietvakarinės Švedijos pakrantės atmosferą, jautriai perteikia melancholišką geografinio ir emocinio atsiskyrimo nuotaiką. „Sudie, Falkenbergai“ – filmas apie draugystę, prisiminimus ir atėjusį laiką atsisveikinti su gimtuoju miestu. Falkenbergas – ir režisieriaus Jesperio Ganslandto gimtasis miestas. „Norėjau sukurti asmeninį, beveik privatų filmą, kuriame susimaišytų atsiminimai ir fantazija; pasakojimą apie ilgesį ir norą vėl būti vaiku“, - pasakojo režisierius.

Švedų režisieriaus Jesperio Ganslandto juosta „Sudie, Falkenbergai“, nominuotas Šiaurės tarybos filmų apdovanojimui. Šiaurės taryba filmą „Sudie, Falkenbergai“ taip pat atrinko varžytis dėl Europos filmų prizo. Kritikų išgarsintas per didžiuosius festivalius keliaujantis filmas buvo pristatytas ir kaip Švedijos kandidatas Oskaro apdovanojimui.

Ar šis filmas laimės Šiaurės tarybos filmų apdovanojimuose, paaiškės spalio 9 dieną.

„Mes labai džiaugiamės Kauno kino festivalio žiūrovams galėdami pristayti vieną iš jaunųjų švedų režisierių, atnešusių naujos vitališkos energijos į švedų kinematografiją“, – savo mintimis dalinosi festivalio programos sudarytojas Tomas Tengmark.

TKKF inf.