Į pradžią

Tarptautinis Kauno kino festivalis pasiekė finišo tiesiąją

repository_misc/news//mfile_80
2007-10-06

Romuvos kino teatrą gyvenimui prikėlęs pirmasis Tarptautinis Kauno kino festivalis sekmadienį, spalio 7 dieną pasieks finišą. Tačiau nekomercinio kino gerbėjai dar gali suskubti nusipirkti bilietus į paskutinius festivalio seansus ir pasimėgauti sinefilišku savaitgaliu.

Daugiau nei savaitę žiūrovai plūdo į Romuvos salę ir iš 32 filmų rinko savo mėgstamiausią. Dar ne visi festivalio programos filmai parodyti ir sulaukė žiūrovų įvertinimo, tačiau statistika rodo, kad Kauno kino festivalio žiūrovai labiausiai vertino linksmus bei muzikos sekcijos filmus. Filmai „Koks vyras be ūsų?“, rež. Hrvoje Hribar, „Dvi dienos Paryžiuje“, rež. Julie Delpy bei lietuviškasis „Kažkas atsitiko“, rež. Artūras Pozdniakovas, šiuo metu užima lyderių pozicijas, tačiau iki festivalio pabaigos žiūroviškiausių filmų pozicijos dar gali keistis.

Pakutinę Kauno kino festivalio dieną, Romuvos kino teatre bus apdovanotas „Mėgstamiausias žiūrovų filmas“ bei įteiktas TKKF apdovanojimas už meninius pasiekimus. Šiemet festivalio akcentas yra filmai apie muziką, todėl apdovanojimą už meninius pasiekimus buvo nuspręsta skirti kompozitoriui. Apdovanojimo nominantai yra „Tbilisis-Tbilisis“, rež. Levan Zaqareishvili, kompozitorius Niaz Diasamidze, muziką filmui „Koks vyras be ūsų?“, rež. Hrvoje Hribar, sukūrusi Tamara Obrovac bei „Sudie, Falkenbergai“, rež. Jepser Ganslandt, garso takelio kūrėjas Erik Enocksson.

Minėtų filmų muzika susilaukė palankių vertinimų įvairiuose pasaulio kino festivaliuose. Tamarai Obrovac 2006 metais nacionaliniame Kroatijos kino festivalyje už muziką filmui „Koks vyras be ūsų?“ buvo įteiktas „Auksinės arenos“ apdovanojimas, Erik Enocksson „Sudie, Falkenbergai“ garso takelis šiųmetiniame Gioteborgo kino festivalyje buvo nominuotas „Auksinio drakono” apdovanojimui už indėlį į kino meną. Gruzinų filmas „Tbilisis-Tbilisis“ 2005 metais Tarptautiniame Montpelier kino festivalyje buvo apdovanotas už geriausią muziką. Kam atiteks Tarptautinio Kauno kino festivalio apdovanojimas už meninius pasiekimus sužinosime jau šį sekmadienį.

TKKF inf.