Į pradžią
sfile_

Šiaurės garsai kine - koncertas

sfile_
  • 2009 spalio 3d. 23:00  Liberty Pub, V. Putvinskio g. 48, Kaunas

Šiaurės dvelksmas nebūtinai turi būti šaltas – tai įrodys temperamentingas norvegų grupės „Ola Kvernberg Trio“ koncertas spalio 3 d. 23 val. Kauno klube „Liberty Pub“ (Putvinskio g. 48). Šios trijulės lyderis Ola Kvernbergas – ypatingas Tarptautinio Kauno kino festivalio svečias. Jis sukūrė muziką filmui „Šiaurė“, kuris bus pademonstruotas seminaro ir susitikimo su Ola bei dar dviems kino kompozitoriais – švedu Eriku Enockssonu ir islandu Johannu Johannssonu.

„Ola Kvernberg Trio“ buvo įkurta 2000 metais, tuo metu joje grojo smuikininkas Ola Kvernbergas kartu su kontrabosininku Steinaru Raknesu
  Fotografas: G.T.Nergaard

ir amerikiečiu gitaristu Dougu Raney. Pastarąjį 2004 m. pakeitė švedų būgnininkas Erikas Nylanderas ir taip nusistovėjo dabartinė grupės sudėtis, kuri kitą šeštadienį pasirodys Kaune.

Ola užaugo muzikų  šeimoje. Grojimo smuiku tradiciją jis perėmė iš mamos ir senelio. Nuo 6 metų atlikėjas studijavo klasikinę ir liaudies muziką, kol būdamas 16 metų atrado džiazą ir susidomėjimo improvizacija neprarado iki šiol.

Trio repertuare šiandien daugiausiai Olos kompozicijos – unikalus skambesys sukuriamas maišant bibopą, folką bei džiazą. Prieš dvejus metus visi kritikai liaupsino „Ola Kvernberg Trio“ debiutinį albumą „Night Driver“. Pats Ola Kvernbergas dalyvavo daugiau kaip 15 albumų įrašuose ir važiavo į turus daugiau nei su 30 muzikos žvaigždžių (Jimmy Carlu Blacku, Joshua Redmanu, Erlendu Skomsvollu ir kitais). Be to, jis sukūrė garso takelį filmui „Šiaurė“, apdovanotam šių metų Berlyno kino festivalyje.

Neseniai pasirodė  ir naujas „Ola Kvernberg Trio“ įrašas „Folk“. Jame Ola dar kartą įrodo savo talentą nutiesti tiltus tarp skirtingų žanrų, kuriuos kai kurie laikytų nesuderinamais.

Vėlyvą šeštadienio vakarą „Liberty Pub“ prisipildys žaismingų ir energingų džiazo melodijų, paskanintų norvegiškais liaudies motyvais. Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia spalio 3 d. 23 val. ateiti visus ne tik kino, bet ir muzikos gurmanus.

Bilieto kaina 20 litų, „Liberty Pub“ klubo nariams - 10 litai.