Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_962

Paskutinė palikuonė

Sukunsa viimeinen
Režisierius: Anastasia Lapsui, Markku Lehmuskallio

Suomija, drama, 83 min., 2010 m.
Nencų tautybės mergaitė Neko (Aleksandra Okotetto) iš namų, gimtojo čiumo prieš savo norą išvežama į internatinę mokyklą atokiame Rusijos kaime. Ten ją verčia perimti svetimą kultūrą ir naujus papročius. Mažoji nencė priešinasi rusinimui ir kenčia nuo bendraklasių bei mokytojų priekabių. Po keleto konfliktų Neko kartu su kitu nencų berniuku nusprendžia pabėgti. Jiedu tikisi grįžti pas saviškius ir toliau gyventi po senovei. Bet naujasis rusiškas gyvenimo būdas yra neišvengiamas... „Paskutinė palikuonė“ – tai pasakojimas apie pokyčius, auklėjimą ir tapatybės slopinimą. Filmas paremtas tikra istorija ir nufilmuotas Jamalo pusiasalyje, nencės režisierės A. Lapsui vaikystės gyvenamojoje aplinkoje. Jame vaidino neprofesionalūs aktoriai – vietiniai nencai.

Apdovanojimai:
2010 m. – Kretėjaus tarptautinio moterų kino festivalio (Prancūzija) didysis prizas.
2010 m. – publikos simpatijų prizas už geriausią režisūrą „Šiaurės pašvaistėje“, Tarptautiniame Arkties regiono kino festivalyje (Rusija).

Apie režisierius:
Režisierė, montažo režisierė ir scenarijų autorė Anastasia Lapsui gimė 1944 m. Jamalo pusiasalyje (Rusija). Baigusi studijas Uralo universitete Sverdlovske (dab. Jekaterinburgas), dirbo spaudos ir radijo žurnaliste. Dabar gyvena Suomijos sostinėje Helsinkyje, kuria filmus kartu su savo vyru Markku Lehmuskallio. 1938-aisiais Raumoje (Suomija) gimęs M. Lehmuskallio – vienas žymiausių Suomijos režisierių. Beveik du dešimtmečius trunkantis jo ir A. Lapsui bendradarbiavimo rezultatas – 18 vaidybinių filmų, iš kurių žymesni – „Septynios tundros giesmės“ (Seitsemän laulua tundralta, 1999), „Septintojo dangaus nuotaka“ (Jumalan morsian, 2004). Šio dueto filmai, vaizduojantys tradicinį Arkties kraštų gyvenimą, yra pelnę pripažinimą ir laimėję apdovanojimų visame pasaulyje. Naujausia juosta „Paskutinė palikuonė“ – tikslus ir autentiškas sovietų režimo įsigalėjimo Arkties regione ir jo padarinių vietos kultūrai paveikslas.

Filmo ištraukos:
http://kino-zeit.de/filme/trailer/pudana-last-of-the-line
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Anastasia Lapsui, Markku Lehmuskallio

Operatorius: Johannes Lehmuskallio

Vaidina: Aleksandra Okotetto, Nadezhda Pyrenko, Anastasia Lapsui, Jevgeni Hudi, Roza Laptander, Radion Anaguritshi, Ljudmila Zannikova