Į pradžią
 • Savaitgalį Vilniaus kino teatruose - Kauno kino festivalio specialieji efektai
  2010-10-15
  Nuo pirmųjų spalio dienų įdomiausiais pastaruoju metu sukurtais pasaulio filmais viliojęs ir stebinęs Tarptautinis Kauno kino festivalis pasiekė paskutinį savaitgalį. Šį šeštadienį ir sekmadienį Vilniaus kino teatruose „Pasaka“ ir „Skalvija“ - paskutinė galimybė pamatyti juostas, kurias jau spėjo pamilti Lietuvos žiūrovai.

  Šeštadienį kino teatre „Pasaka“ - legendinio JAV menininko istorija Tamros Davis dokumentiniame filme „Jeanas-Michelis Basquiat: šviesus vaikas“. Juostoje pasakojama apie trumpai gyvenusį, bet ryškų kūrybinį pėdsaką palikusį J.M. Basquiat - pirmąjį afrikietiškos kilmės JAV menininką, kuris tapo tarptautine meno įžymybe. Menininko karjerą Basquiat pradėjo aštutajam dešimtmettje Niujorko gatvėse meistriškai piešdamas grafiti piešinius, kuriuos pasirašydavo slapyvardžiu Samo, o vėliau, ėmęs tapyti ant drobės, tapo žvaigžde. Mirė būdamas jaunas, vos 27 metų.
 • Kauno kino festivalio svečias lenkų animacijos magas Piotras Dumala pristatys savo kūrybą Vilniuje
  2010-10-14
  Į sostinę persikėlęs Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia į susitikimus su paskutiniu šių metų svečiu - animacijos meno novatoriumi Piotru Dumala. Režisierius susitiks su žiūrovais kino teatre „Skalvija“ penktadienį vakare pristatyti savo unikalios animacijos retrospektyvos. Šeštadienį lenkų režisierius pristatys savo vaidybinį filmą „Miškas“. Tai - pirmasis animacijos meistro vaidybinis ir pilnametražis filmas, jau sulaukęs labai gerų įvertinimų.

  Iš gilią animacijos tradiciją turinčios Lenkijos kilęs P.Dumala yra vienas iš nedaugelio pasaulio animatorių, praplėtusių technines šio vaizduojamojo meno galimybes. Jo filmai kuriami ant gipso kartono plokščių raižant piešinius, kurie užfiksavus kadre uždažomi ir piešiami naujai. Šia novatoriška technika menininkas kuria filosofiškus ir siurrealistinius animacinius filmus.
 • Tarptautinio Kauno kino festivalio „Silver“ žiūrovų simpatijų apdovanojimą laimėjo filmas „Įsivaizduojamos meilės“
  2010-10-12
  Tarptautinio Kauno kino festivalio žiūrovai, vertinę patikusius filmus, geriausiu šiemet išrinko kino vunderkindu vadinamo jauno kanadiečių režisieriaus Xaviero Dolano filmą „Įsivaizduojamos meilės“. Šio filmo kūrėjams bus perduota žiūrovų apdovanojimo „Silver“ taurė ir vertingas prizas: reklama gero kino TV kanalu „Silver“ ir kitais „NonStop Televison“ priklausančiais kanalais.

  Į Kauno kino festivalio geriausiųjų penketuką pateko ką tik Kaune viešėjusių režisierių kūriniai: ispano Agusti Vila filmas „Tinklelis nuo uodų“ ir suomių režisierės Saaros Cantel juosta „Širdies dūžiai“. Žiūrovai taip pat puikiai vertino režisieriaus iš Kroatijos Rajko Grliciaus vitališką juostą apie dvigubus santykius ir gyvenimus „Tik tarp mūsų“ bei ironišką JAV režisieriaus Jonathano Parkerio pasakojimą apie Niujorko šiuolaikinio meno pasaulį „(Be pavadinimo)“. Šiais metais žiūrovų balsavimas vyko festivalio seansų Kaune laikotarpiu, spalio 1 - 10 dienomis.
 • Kauno kino festivalio filmai nuo pirmadienio suksis Vilniaus kino teatruose
  2010-10-10
  Kauno kino festivalis, sekmadienį vakare atsisveikinęs su gimtuoju miestu, kino juostų ritėmis ir ypatinga nuotaika nešinas pirmadienį keliauja į sostinę. Įsikūręs Vilniaus kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“, festivalis pakvies žiūrovaus mėgautis geru kinu iki pat sekmadienio.

  Kauno kino festivalis sostinės žiūrovams atveš laukiamiausią lietuvišką juostą - Šarūno Barto „Eurazijos aborigeną“, pripažintą geriausiu šių metų Lietuvos filmu. Vilniuje planuojamos dvi šio filmo peržiūros: pirmadienį - kino teatre „Pasaka“ bei penktadienį, spalio 15 dieną - kino teatre „Skalvija“.
 • Kino režisierius Bela Tarras šiandien Kaune pristatys daugiau nei 7 valandų trukmės filmą
  2010-10-09
  Penktadienį į Tarptautinį Kauno kino festivalį atvykęs vienas garsiausių Europos režisierių Bela Tarras jau susitiko su žiūrovais po savo pirmojo prieš 33 metus sukurto filmo „Šeimos lizdelis“. Šeštadienį vengrų režisierius pristatys legendinį daugiau nei 7 valandų trukmės filmą “Šėtono tango“. Atsižvelgiant į neįprastą filmo trukmę jo rodymo metu planuojamos dvi pertraukos. 17 valandą prasidėjęs seansas baigsis gerokai po vidurnakčio.

  „Šėtono tango“ buvo apdovanotas daugelio Europos kino festivalio prizais ir garsiausių režisierių dažnai yra minimas tarp labiausiai juos įkvepiančių kūrinių. Daugiau nei septynerius metus kurtas, ilgiau nei septynias valandas trunkantis kino epas atspindi ypatingą Bela Tarro kūrybos specifiką. Tarp pačių reikšmingiausių kino istorijai filmų įrašytas „Šėtono tango“ - tai ne tik tikro sinefilo vertas išbandymas, bet ir puiki terapija grožio ir harmonijos pasiilgusiai akiai, nes režisieriaus filmai pirmiausia išsiskiria savo vizualumu. Amerikiečių rašytoja Susan Sontag yra pasakiusi, kad mielai žiūrėtų šį filmą bent kartą per metus.
 • « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »