Į pradžią
 • Kaune prasidėjo išskirtinio Europos kino režisieriaus Bélos Tarro filmų retrospektyva
  2010-10-05
  “Béla Tarras - tikras antausis vartotojiškumui ir kolektyviniam skoniui“: ši kino kritiko Peter Hames frazė puikiai apibūdina išskirtinę vengrų menininko vietą kino pasaulyje. Jo kūryba - tai tobuliausias autorinio kino pavyzdys, pelnęs svarbiausius kino pasaulio apdovanojimus. Kauno kino festivalis didžiuojasi galimybe savo žiūrovus pakviesti į Bélos Tarro filmų retrospektyvos seansus ir jau šį savaitgalį Kaune planuojamus susitikimus su pačiu autoriumi.

  Ilgą laiką Bélos Tarro kūryba buvo pasiekiama tik tarptautiniuose festivaliuose. Nors pamatyti tokius filmus kaip „Verkmeisterio harmonijos“ ar „Šėtono tango“ nebuvo daug galimybių, šios juostos tapo įkvėpimo šaltiniu daugeliui garsių kino kūrėjų, kurių tarpe - Gusas Van Santas ir Jimas Jarmuschas.

 • Šiandien vakare - susitikimas su geriausio lietuviško dokumentinio filmo autoriais Julija ir Rimantu Gruodžiais
  2010-10-05
  Julija ir Rimantas Gruodžiai visai neseniai buvo dar kartą apdovanoti už savo dokumentinį filmą „Upė“. Tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje jie pelnė ll-ąją premiją „už drąsą plaukti prieš srovę ir jautrų žmonių poreikių atvaizdavimą“. Tarptautinis Kauno kino festivalis sveikina menininkus, o žiūrovus kviečia į šio filmo peržiūrą ir susitikimą su jo autoriais Kaune, kino teatre “Forum Cinemas“ spalio 5 d. 19:20.

  Nacionalinės dokumentikos tandemas Julija ir Rimantas Gruodžiai jau keliolika metų kino juostoje fiksuoja šalies periferijoje sutiktų žmonių buities ir būties detales. 1994 m. jie įsteigė studiją „Periferija“, jų juostos rodytos tarptautiniuose festivaliuose Europoje, JAV, jų darbų esama Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, Portugalijos, JAV bibliotekose ir muziejuose.

 • Tarptautinis Kauno kino festivalis tęsia įdomių susitikimų ir gero kino seriją
  2010-10-04
  Prieš keletą dienų prasidėjęs Kauno kino festivalis žiūrovus kviečia susitikti su kino kūrėjais iš visos Europos, kurie vienas po kito atvyksta į laikinąją sostinę. Šiandien vakare filmą „Tinklelis nuo uodų“ pristatys Kaune viešintis ispanų režisierius Agusti Vila. Antradienį su kino žiūrovais susitiks filmo „Širdies dūžiai“ režisierė iš Suomijos Saara Cantel, o Lietuvos dokumentininkai Julija ir Rimantas Gruodžiai žiūrovams pristatys savo naujausią filmą „Upė“.
 • Pirmadienį vakare - paskutinė galimybė susitikti su ispanų režisieriumi Agustí Vila
  2010-10-03
  Spalio 4d. 19 val. žiūrovai turės paskutinę galimybę kino teatre „Forum Cinemas Kaune“ susitikti su festivalyje besisvečiuojančiu režisieriumi Agustí Vila. Ispanų režisierius pristatys savo naujausią filmą „Tinklelis nuo uodų“ bei atsakys į žiūrovų klausimus. Filmas šią vasarą buvo apdovanotas Čekijos Karlovy Varų tarptautinio kino festivalio didžiuoju prizu „Krištoliniu gaubliu“.

  Agustí Vila sukurtoje tragikomedijoje apie miesčionių šeimą, įstrigusią savo mažuose pasaulėliuose, vaidina Charlie Chaplino duktė Geraldine Chaplin.
 • Savaitgalį Kaune - animacijos dirbtuvės ir susitikimai su kino kūrėjais
  2010-10-02
  Vakar prasidėjęs Tarptautinis Kauno kino festivalis jau šį savaitgalį kviečia ne tik į filmus, bet ir į renginius ir susitikimus su kino kūrėjais. Šiandien Kaune - animatoriaus Iljos Bereznicko dirbtuvės, susitikimas su filmo „Tinklelis nuo uodų“ režisieriumi Agusti Vila. Rytoj lankytojų lauks susitikimas su filmo „Mėlyniesiems katilėliams aidint“ apie Kauno valstybinio lėlių teatro įkūrėją Stasį Ratkevičių režisiere Enrika Striogaite bei Algirdo Tarvydo parodos „Filmuojantis Robertas Verba“ atidarymas.
 • « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »