Į pradžią

Šiandien vyks susitikimas su režisieriumi Šarūnu Bartu

repository_misc/news//mfile_195
2010-10-05

Tarptautinį Kauno kino festivalį atidarė naujojo Šarūno Barto filmo „Eurazijos aborigenas“ lietuviška premjera. Pats pristatęs savo kūrinį, režisierius festivalyje užsibus ilgiau: du jo filmo seansai dar laukia vilniečių publikos, o šiandien 19 valandą VDU meno galerijoje „101“ jis susitiks su savo filmų žiūrovais Kaune.

Nedaug kam žinoma, kad šio menininko biografijoje Kaunas suvaidino didelį vaidmenį. Čia jis savo pirmuosius kino bandymus nuo 17 m.  pradėjo  “Bangos” kino studijoje. Nebaigtoje statyti Prisikėlimo bažnyčioje klestėjo radijo gamykla, o jos viduje 1958 m. vienas iš pirmųjų Lietuvos operatorių Steponas Uzdonas įkūrė kino studiją „Banga“. Jos vadovu nuo 1983 m. tapo devyniolikametis Šarūnas Bartas. Režisierius džiaugiasi, kad turėjo neribotas galimybes eksperimentuoti savo kūrybos kelio pradžioje.

“Šalia Kauno, Akademijos miestelyje, gyvenau nuo 5 klasės. Kaune daug dirbau, - “Kauno dienai” praėjusią savaitę pasakojo Šarūnas Bartas. - Filmuoti pradėjau 17 metų. Pirmas mano filmas "Tofolarija", apvažiavęs visą Sovietų Sąjungą ir pelnęs keliasdešimt apdovanojimų, buvo sukurtas radijo gamyklos "Banga" kino studijoje. Turėjome didžiules galimybes, dirbome su 35 mm juosta, kurios buvo ką tik atsisakiusi televizija. Jos turėjome neribotus kiekius. Ten aš mokiausi dirbti.

Po ilgo etapo Kaune Šarūnas Bartas išvažiavo į Maskvą mokytis garsiajame kinematografijos institute. Jį baigęs režisierius grįžo į Lietuvą, o tiksliau į Europą, kur jo kūryba  yra puikiai žinoma ir vertinama garsiausių festivalių apdovanojimais. Europa autoriui yra namai jo kūrybos geografijos prasme.

Režisieriaus Guillaume Coudray filmą „Šarūnas Bartas – vienas lauke karys“ kino teatrų lankytojai galės pamatyti spalio 7d. „Forum Cinemas Kaune”, o Šarūno Barto juostą „Eurazijos aborigenas” - Vilniuje spalio 11d. kino teatre "Pasaka” ir spalio 15d. kino centre "Skalvija".