Į pradžią
sfile_

Kino ABC

sfile_
  • 2010 spalio 6d. 10:00  VDU Menų galerija 101, Laisvės al. 53, Kaunas

Media Desk Lietuva, bendradarbiaudama su Tarptautiniu Kauno kino festivaliu, rengia mokymus, skirtus supažindinti su pagrindiniais kino industrijos principais ir kino kūrinio gyvenimo etapais: idėjos ir scenarijaus vystymu, gamybos procesu bei platinimu.

Šis renginys yra puiki galimybė jauniems kino, medijų, kultūros vadybos specialistams ir studentams pasisemti patirties iš patyrusiųjų kino profesionalų, įvertinti ir išdiskutuoti savo idėjas bei pasiruošti jų įgyvendinimui. Lektoriai - Rasa Miškinytė, Vilma Levickaitė, Žilvinas Naujokas, Raimondas Paškevičius - pasidalins savo sėkmingo darbo patirtimi ir padės mokymų dalyviams suvokti įvairių filmo gyvenimo etapų - scenarijaus rengimo, prodiusavimo, platinimo - specifiką.

Mokymų metu dalyviai įgis scenarijaus rašymo ir skaitymo įgūdžių; susipažins su filmų finansavimo strategijomis ir šaltiniais, sužinos, kaip sėkmingai prodiusuoti nacionalinius ir bendros gamybos filmus, ir susipažins su filmų platinimo ir propagavimo būdais.

Mokymų programa

10.00 - 10.30 Registracija

10.30 - 12.30 „Scenarijaus rašymo pagrindai“, Raimondas Paškevičius (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

12.30 - 13.30 Kavos pertrauka

13.30 - 14.00 „Kas teikia paramą filmų parengiamiesiems darbams, gamybai ir platinimui?“, Renata Šukaitytė (MEDIA Desk Lietuva)

14.00 - 16.00 „Sėkmingo prodiusavimo principai“, Rasa Miškinytė (ERA FILM) ir Žilvinas Naujokas (TAURAS kino namai)

16.00 - 16.15 Kavos pertrauka

16.15 - 17.00 „Kaip platinti ir propaguoti savo filmą?“, Vilma Levickaitė (Kino centras SKALVIJA), Irma Pužauskaitė (MEDIA Desk Lietuva)

17.00-17.30 Diskusija


Registracija

Registruotis galima iki š.m. spalio 4 d. užpildant elektroninę paraiškos formą internete:
http://www.mediadesklithuania.eu/lt/registracijakurejo/


TRUMPAI APIE LEKTORIUS:

Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje RAIMONDAS PAŠKEVIČIUS įgijo TV režisieriaus specialybę. Dirbo TV ir radijo laidų režisieriumi, scenaristu bei vedėju („Profesoriaus Knyslio palėpė“, „Labas rytas suraitytas“, „Čiki Piki“). TV serialų „Grybauskai“, „Likimo valsas“, „Julija“, „Linksmasis našlys“, „De fakto“, „42“ ir kitų scenarijų autorius bei režisierius. Jis taip pat yra kino filmų „Anastasija“ ir „Nereikalingi žmonės“ scenarijų bendraautorius. Raimundas Paškevičius yra išleidęs tris pasakų knygeles, bei yra romanų „42“ ir „Nereikalingi žmonės“ bendraautorius.

Kino scenarijaus rašymo žinias gilino seminaruose Lietuvoje bei užsienyje. Ketverius metus veda įvairaus pobūdžio kino scenarijaus rašymo seminarus bei kursus. Jis yra Skalvijos akademijos dėstytojas. Internete publikuojamo teksto „Vadovas pirmam kino scenarijui rašyti“ autorius.

RASA MIŠKINYTĖ baigė Kauno politechnikos instituto Statybos fakulteto Statybų inžinerijos studijas, vėliau baigė Lietuvos muzikos akademijos Teatro ir kino fakultetą. Įgijo Audivizualiųjų menų magistro laipsnį. Taip pat studijavo Europos filmų koledže, Ebeltofte, Danijoje. 2001 m. Rasa Miškinytė įkūrė UAB "ERA FILM". Ji  yra profesionali filmų prodiuserė, turinti dokumentikos prodiusavimo patirties, bendradarbiaujant su Lietuvos ir užsienio prodiuserinėmis kompanijomis. 2009 m. Rasa Miškinytė buvo apdovanota „Sidabrine gerve“ už dokumentinį filmą "Vabzdžių dresuotoją" ir kaip geriausia Lietuvos prodiuserė Profesinės meistrystės kategorijoje. Šiais metais “Šarūnas Bartas - vienas lauke karys” buvo nominuotas “Sidabrinėse gervėse” kaip geriausias metų dokumentis filmas.

ŽILVINAS NAUJOKAS - vienos iš didžiausių kino filmų platintojų Baltijos šalyse – kompanijos „AcmeFilm“ įkūrėjas bei marketingo bei plėtros direktorius, Kino Industrijos Asociacijos ir Antipiratinės Veiklos Asociacijos narys, nuo 2008m. „Tauras kino namai”direktorius. Stažavosi Media Bussiness School (Malaga, Ispanija, 2006). Keletą metų buvo Kino tarybos prie LR KM darbo grupės narys. Šiuo metu prodiusuoja vaidybinį filmą „Tadas Blinda. Pradžia“.

VILMA LEVICKAITĖ baigė bakalauro menotyros studijas Vytauto Didžiojo universitete bei kultūros vadybos ir kultūros politikos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2005 m. kartu su kolege Goda Sosnovskiene įsteigė nevyriausybinę organizaciją „Vaizdų kultūros studija“, kurioje dirba su įvairiais kino edukacijos projektais. Svarbiausi jų – „Kino atostogos“, „Kinas mieste, miestas kine“, įvairūs leidiniai kino tematika.

2005 – 2008 m. dirbo Europos kultūros programų centre, konsultavo kultūros sektorių apie galimybes pasinaudoti Europos Sąjungos parama. Nuo 2008 m. vadovauja „Skalvijos“ kino centrui.