Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1558

Čiko ir Rita

Chico and Rita
Režisierius: Fernando Trueba, Javier Mariscal, Tono Errando

Ispanija, Didžioji Britanija, animacinis filmas, 2010 m., 94 min.
Kuba, 1948-ieji. Jaunas gabus pianistas Čiko puoselėja dideles svajones. Jo partnerė Rita – nepakartojamo grožio dainininkė, turinti nepaprasto grožio balsą. Porą jungia muzika ir romantiški troškimai, tačiau jųdviejų gyvenimo kelionė skausminga ir audringa. Skambant originaliam garsaus Kubos pianisto Bebo Valdés garso takeliui, filme „Čiko ir Rita“ perteikiamos gyvenimo dramos bei fiksuojamas svarbus džiazo muzikos evoliucijos momentas.
 
Apie režisierius:
 
Fernandas Trueba gimė 1955 m. Madride, Ispanijoje. Jis yra gausybę apdovanojimų pelnęs rašytojas, režisierius ir prodiuseris. F. Truebos filmas „Nuostabioji epocha“ (Belle Epoque, 1992) laimėjo „Oskaro“ ir BAFTA apdovanojimus užsienio filmo kategorijoje. Holivude F. Trueba debiutavo romantine komedija „Per daug“ (Too Much, 1995), kurioje vaidino puikiai žinomi aktoriai Antonio Banderasas, Melanie Griffith ir Daryl Hannah. Nepaisant sėkmės Holivude, F. Trueba netrukus grįžo į gimtąją Ispaniją, ten susišlavė gausybę „Gojos“ apdovanojimų. Vėliau režisierius Ispanijos laikraštyje „El Pais“ atsiskleidė kaip kino kritikas, paskelbė ne vieną publikaciją apie kiną.

Javieras Mariscalis 1950 m. gimė Valensijoje, Ispanijoje. Valensijos universitete jis studijavo filosofiją, vėliau perstojo į Grafinio dizaino mokyklą Barselonoje. J. Mariscalis yra garsus menininkas bei dizaineris, dirbantis iliustracijos, grafikos, komiksų, tapybos, animacijos ir dizaino srityse.
Programos dalis: Muzika keičianti pasaulį

Scenarijus: Fernando Trueba, Ignacio Martínez de Pisón

Muzika: Bebo Valdés