Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1543

Juodosios galios įrašas 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975
Režisierius: Göran Olsson

Švedija, dokumentika, 2011 m., 100 min.
Ieškodamas medžiagos naujajam filmui, švedų kino inovatorius Göranas Olssonas aptiko tikrą lobį – daugybę TV interviu apie 1967–1975 m. JAV vykusias kovas už pilietines teises. Švedijos televizija šią kovą parodė gana nestandartiškai: šalia pokalbių su radikaliausiais judėjimo lyderiais, jie gana neįprastai filmuodavo nepagražintą ir tikrą kasdienį juodaodžių kvartalų gyvenimą. G. Olssonas, savo ruožtu, dokumentiniame filme dar nematytą archyvinę medžiagą jungia su šių dienų aktyvistų portretais, kurdamas neįtikėtiną muzikinę dokumentinę kelionę. Filmui dar nepasirodžius JAV kino teatruose, amerikiečiai jau klausė: ką naujo švedai gali papasakoti apie šį judėjimą? Pasirodė, kad daug. Naujausias švedų kūrėjo darbas – originalus žvilgsnis į JAV 7-ame dešimtmetyje vykusią kovą už pilietines teises.
 
Apie režisierių:
 
Göranas Olssonas (g. 1965, Švedija) – kino inovatorius tiek kūrybine, tiek technine prasme. Ilgus metus kūręs šokiruojančius trumpametražius filmus, televizijos reklamas bei vaizdo klipus, 9-ojo dešimtmečio pabaigoje ėmė kurti netradiciniu kino pasakojimu pasižyminčius dokumentinius filmus apie muziką. G. Olssonas vertinamas ne tik už ilgametę kūrybą, jis taip pat sukūrė „CAM“ – mažiausią pasaulyje video kamerą.
Programos dalis: Muzika keičianti pasaulį

Scenarijus: Göran Olsson

Vaidina: Stokely Carmichael (Kwame Ture), Eldridge Cleaver, Kathleen Cleaver, Bobby Seale, Huey P. Newton, Emile de Antonio, William Kunstler, Angela Davis