Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1416

Kryčio baimė

Lękiem wysokości
Režisierius: Bartosz Konopka

Lenkija, Drama, 2011 m., 90 min.
Tomekas paliko provinciją ir nusprendė dideliame mieste pradėti gyvenimą iš naujo. Ką tik šeimą sukūręs vyras dirba televizijos korespondentu. Netikėtai Tomeką pasiekia žinia iš psichiatrinės ligoninės jo gimtajame mieste – ten guli jo tėvas, su kuriuo Tomekas seniai nebepalaiko ryšių. Nepaisydamas artimiausių žmonių patarimų, jis nusprendžia susirasti savo tėvą, kurio nematė daugybę metų. Galiausiai Tomekas įtraukiamas į tokius santykius, kurie priverčia jį įvertinti visą savo gyvenimą iš naujo.

Apdovanojimai:

2011 m. – individualus apdovanojimas už režisūrinį debiutą bei individualus apdovanojimas už filmo makiažą Lenkų filmų festivalyje Gdynėje (Lenkija).

Apie režisierių:

Bartosz Konopka (g. 1972 m.) yra vienas dažniausiai apdovanojamų lenkų režisierių. Jis gavo filmų studijų magistro laipsnį Jogailos universitete, taip pat įgijo režisūros specialybę studijuodamas K. Kieślowskio Radijo ir TV mokykloje Katovicuose ir A. Wajdos kino režisūros mokykloje. 2010 metais paskutinis režisieriaus filmas „Berlinietiškas triušis” (Królik po berlinsku, 2009) buvo nominuotas JAV Kino akademijos apdovanojimui trumpametražių dokumentinių filmų kategorijoje. B. Konopkos trumpametražis debiutas „Trys pasiėmimui” (Trójka do wziecia, 2006) laimėjo 12 apdovanojimų įvairiuose festivaliuose, tarp jų – didįjį prizą Bresto kino festivalyje ir geriausio debiutanto apdovanojimą „Žinia žmogui” Tarptautiniame kino festivalyje Sankt Peterburge.
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Piotr Borkowski, Bartosz Konopka

Operatorius: Piotr Niemyjski

Muzika: Jacek Hamela, Katarzyna Dzida-Hamela

Vaidina: Marcin Dorocinski, Krzysztof Stroinski, Magdalena Popławska, Dorota Kolak