Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1478

Nepaisant visų sunkumų

Mit dem bauch durch die wand
Režisierius: Anka Schmid

Šveicarija, dokumentika, 2011 m., 93 min.
Įprasta, kad moterys gimdo vaikus. Tačiau 18-os dar neturinčių merginų Sandros, Džasminos ir Dženifer didėjančius pilvus nuolat lydėjo pikti žvilgsniai. Kūdikiams gimus paaiškėjo, kad gyvenimas auginant vaiką yra daug didesnis iššūkis nei paauglės įsivaizdavo. „Nepaisant visų sunkumų“ – tai įdomi trijų jaunų motinų, jų vaikų ir tėvų studija. Filme pasakojama jaudinanti istorija apie pirmąją meilę, karjeros planus ir ateities svajones. Galiausiai, tai filmas apie drąsą ir tvirtą pasitikėjimą savimi: juk kol bendraamžiai nerūpestingai leidžia jaunystės dienas, tu privalai rūpintis savo vaiku.
 
Apie režisierę:
 
Anka Schmid gimė 1961 m. Ciuriche, Šveicarijoje. Studijuodama vokiečių filologiją, ji nufilmavo pirmuosius eksperimentinius video darbus bei filmus „Super-8“ kino juostoje. Audringame 9‑ame dešimtmetyje A. Schmid vaidino gatvės teatre bei grojo grupėje. 1984 m. atvyko į Berlyną ir buvo priimta į Vokietijos kino ir televizijos akademiją. Studijuodama sukūrė nemažai trumpametražių filmų ir video kūrinių. 1991 m. A. Schmid baigė studijas diplominiu darbu „Už užrakintų durų“ (Hinter verschlossenen Turen, 1991), kuris buvo apdovanotas įvairiais prizais kino festivaliuose. Vėliau režisierė dirbo nepriklausoma operatore ir režisieriaus
asistente Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Argentinoje ir JAV. Jos sukurti filmai buvo rodyti įvairiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, tarp jų, Lokarno (Šveicarija), San Francisko ir „Sundance“ (JAV). 1994 m. A. Schmid kartu su sūnumi apsigyveno Šveicarijoje, ten ne tik kuria filmus, bet ir dėsto kiną bei veda animacijos kūrybines dirbtuves.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Anka Schmid

Operatorius: Patrick Lindenmaier, Anka Schmid

Muzika: Peter Bräker, Darko Linder