Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1642

Pagal įstatymą

По закону
Režisierius: Lev Kuleshov

SSRS, Drama, 1926 m., 82 min.

Viena pora, vienas šuo ir trys vyrai Jukono upės krantuose ieško aukso. Viskas klostosi sklandžiai, kol nelauktai vienas iš aukso ieškotojų, vardu Deninas, nušauna kitus du. Likę gyvi Nelsonas ir jo žmona Edit sutramdo žudiką ir laiko jį surištą nuolat saugomoje trobelėje. Tačiau per savo gimtadienį Edit suartėja su Deninu. „Pagal įstatymą“ gali būti vadinamas ir formalistiniu veiksmo filmu, ir psichodraminiu vesternu. Vos tik kalba pasisuka apie estetinius kino stilius ir žanro konvencijas, galima prisiminti, kad filmo režisierius Levas Kulešovas buvo vienas pirmųjų jų kūrėjų.

 
Apie režisierių:
 
Rusijos Tambovo mieste gimęs Levas Kulešovas (1899–1970) buvo sovietų kino režisierius ir teoretikas, padėjęs iškilti pirmajai pasaulyje kino mokyklai, kuri dabar garsėja kaip Valstybinis
Maskvos kinematografijos institutas (VGIK). Nors daugelis L. Kulešovo filmų yra dingę, sutariama, kad jis buvo vienas įtakingiausių savo laiko kino kūrėjų, jis yra žinomas kaip S. Eizenšteino ir V. Pudovkino mokytojas. L. Kulešovas taip pat gali būti vadinamas ir vienu pirmųjų kino teoretikų – kurdamas sovietinį kiną jis formulavo montažo teoriją. Šis režisierius kino esme laikė montažą, vieno kadro sujungimą su kitu. Visa tai iliustruodamas jis sukūrė garsųjį „Kulešovo eksperimentą“. Iki 1943-ųjų jis aktyviai kūrė filmus, vėliau tapo Valstybinio Maskvos kinematografijos instituto rektoriumi.
 
Programos dalis: Raudonieji vesternai

Scenarijus: Viktor Shklovsky, Lev Kuleshov

Operatorius: Konstantin Kuznetsov

Vaidina: Aleksandra Khokhlova, Sergei Komarov, Vladimir Fogel, Pyotr Galadzhev, Porfiri Podobed