Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1440

Premija

El Premio
Režisierius: Paula Markovitch

Meksika, Prancūzija, Lenkija, Vokietija, drama, 2010 m., 120 min.
Šaltas, visų pamirštas miestelis Argentinoje tampa septynmetės Sesilijos ir jos mamos Liučijos prieglobsčiu laukiant karinių tarnybų persekiojamo tėvo sugrįžimo. Mažąją Sesiliją supa daugybė keistų tiesų: mokykloje teigiama, kad išduoti draugą yra patriotinė pareiga, tuo tarpu namie liepiama saugoti paslaptį apie tėvą. Sesi nesupranta, kodėl reikia tylėti, ir, klasėje gavusi užduotį pagerbti politinę militarinę Argentinos chuntą, rašinyje drąsiai rėžia, kad armija yra beširdė žudymo mašina. To pasekmės iš mergaitės pareikalauja ypatingos stiprybės. „Premija“ – tai filmas, kuriame žvelgiama mergaitės akimis į pasirinkimą tarp tiesos ir melo. Tarptautinio Berlyno kino festivalio „Sidabriniu lokiu“ apdovanotas operatoriaus darbas ir nuoširdi aktorių vaidyba šiam filmui suteikia ypatingų atspalvių.
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – „Sidabrinio lokio“ apdovanojimai Wojciechui Staronui už operatoriaus darbą ir filmo dizainą Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).
 
Apie režisierę:
 
Paula Markovitch gimė 1968 m. Buenos Airėse, Argentinoje, tačiau ten gyveno neilgai – namus teko palikti dėl šalyje kilusių politinių represijų. Vėliau režisierė išsikėlė į Meksiką, kur gyvena iki šių dienų. Vaikystėje patirti išbandymai tapo pagrindu tolesnei režisierės ir meistriškai žmonių santykius narpliojančios scenaristės karjerai. Jau pirmuoju scenarijumi filmui „Siuntėjas nežinomas“ (Sin remitente, 1995) P. Markovitch pakerėjo Tarptautinio Venecijos kino festivalio publiką, o tarptautinio pripažinimo sulaukė parašiusi scenarijų filmui „Tahoe ežeras“ (Lake Tahoe, 2008). „Premija“ – pirmasis ilgametražis režisierės filmas, kupinas asmeninės patirties ir nepakartojamos kinematografijos.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Paula Markovitch

Operatorius: Wojciech Staron

Muzika: Sergio Gurrola

Vaidina: Paula Galinelli Hertzog, Sharon Herrera, Laura Agorreca, Viviana Suraniti, Uriel Lasillo