Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1444

Rankas aukštyn

Les mains en l'air
Režisierius: Romain Goupil

Prancūzija, drama, 2010 m., 90 min.
Filmas „Rankas aukštyn“ – jautrus režisieriaus Romaino Goupilio žvilgsnis į imigrantų vaikų pasaulį ir jų visai nevaikiškas problemas. Tai politinės satyros prieskoniais pagardinta idiliška istorija apie tikrą draugystę. Dešimtmetė Milana yra nelegali imigrantė iš Čečėnijos, su savo šeima gyvenanti Paryžiuje. Suvokdami, kad mergaitė gali būti deportuota, jos mažamečiai draugai prisiekia būti vieningi it kumštis ir, esant reikalui, užkirsti tam kelią. Vienas iš jų įtikina gyvenimo išvargintą moterį Sandriną paimti mergaitę savo globon ir taip apsaugoti ją nuo valdžios rankų. Tačiau ar didelis vaikų noras išgelbėti Milaną gali pasipriešinti bejausmei įstatymų sistemai?
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – „Europos sidabrinis kaspinas“ aktorei Valeriai Bruni-Tedeschi, Italijos kino kritikų apdovanojimuose (Italija).
 
Apie režisierių:
 
Romainas Goupilis gimė 1951 m. Paryžiuje. Režisierius, dažnai pavadinamas 1968 m. gegužės revoliucionieriumi, niekada neišdavė savo kūrybinių ir politinių idealų: jis ne tik kuria kino filmus, bet ir iki šiol aktyviai dalyvauja Prancūzijos politiniame gyvenime. Nuo pat kūrybinio kelio pradžios 1982 m. iki naujausiojo darbo „Rankas aukštyn” (2010), nesvarbu, ar tai būtų dokumentika, ar vaidybinis kinas, Romaino Goupilio kūryba pasižymi meistrišku pasakojimu ir istorijomis iš tikro gyvenimo. Šio režisieriaus filmai nesutraukia sausakimšų kino salių, apie juos neklegama miestų gatvėse, tačiau kino gurmanai Romaino Goupilio vardą pasigardžiuodami taria jau ne vienerius metus.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Romain Goupil

Operatorius: Irina Lubtchansky

Muzika: Sophie Chiabaut

Vaidina: Valeria Bruni Tedeschi, Linda Doudaeva, Jules Ritmanic, Louna Klanit, Louka Masset, Jérémie Yousaf