Į pradžią

Lietuvos audiovizualinė industrija aktyviai dalyvauja programoje “Media 2007″

repository_misc/news//mfile_235
2011-07-13

Media šiais metais švenčia 20-ies metų jubiliejų. Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje pasklidus gandams apie miglotą Media programos ateitį po 2013 m. visoje Europos kino industrijoje kilo nerimas. Europos Komisijos prezidentas Jose Manuelis Barroso patvirtino, jog finansavimas audiovizualinei industrijai išliks, bet tai, kaip Media programa turėtų atrodyti po 2013-ųjų, šiuo metu intensyviai diskutuojama.

Lietuva prisijungė prie Media programos 2003-aisias metais. Per šiuos metus iki dabar iš programos dalinai buvo paremtos įvairios veiklos, susijusios su audiovizualine industrija: filmų platinimas, festivaliai, mokymai ir kino projektų vystymas. Per visą šį laikotarpį Lietuvos dalyvavimas galėtų būti įvertintas daugiau nei 30 mln. litų.

2011-ieji metai jau taip pat prasidėjo geromis naujienomis bei rezultatais. Pirmą kartą iš Lietuvos kompanijų „Uljanos Kim studija“ gavo dalinį rėmimą pagal filmų paketo projekto finansavimo schemą – 3 Lietuvos kino projektai vystymo darbams gavo 363 tūkst. litų. Projektų paketą sudarė žinomų Lietuvos režisierių darbai: režisieriaus Kristijono Vildžiūno vaidybinis filmas „Trys draugai ir kiti“, debiutinis vaidybinis Arūno Matelio filmas „Odisėja. R. ir J.“, Audriaus Stonio pilno metro dokumentinis filmas „Po ąžuolo šaknimis“.

Lietuvoje ir pasaulyje žinomo režisieriaus Arūno Matelio dokumentinis filmas „Gladiatoriai. Kita planeta“ gavo dalinę paramą 78 tūkst. litų pagal vieno filmo projekto schemą, kuri yra skirta vystymo darbams. „Gladiatoriai. Kita planeta“ buvo aukščiausiai įvertintas tarp visų pateiktų dokumentikos projektų. Šis filmas kartu su tiek pat balų surinkusiais vaidybiniais filmais iš Švedijos ir Vengrijos buvo nuominuotas „Media Talent Prize“. „Gladiatoriai. Kita planeta“ – tai žvilgsnis iš vidaus į profesionalų dviračių sporto pasaulį, į vieną sunkiausių sporto šakų ir varžybų pasaulyje. Tai vienas iš pirmųjų 3D bandymų dokumentikos pasaulyje, bandysiantis atskleisti žmogiškas aistras, titaninę valią bei kerinčią dviračių sporto vizualinę plastiką.

Puiki žinia, kad Tarptautinis Kauno kino festivalis 2011m. tapo novatoriškos ES programos „Media Mundus“, skirtos tarpkontinentinės kino industrijų sąveikos bei kino sklaidos skatinimui, projekto partnere ir pirmąja Lietuvos organizacija, iš šios programos gaunančia gaunančia dalinę paramą. Šį rudenį penktąjį jubiliejų švęsiantis festivalis dalyvauja „Media Mundus“ projekte „Eye on Films“: kartu su 16 kino festivalių bei 15 platinimo kompanijų iš viso pasaulio siekia plėsti tarpkontientinę arthauzinio kino sklaidą. Be to, Tarptautinis Kauno kino festivalis pirmą kartą gavo „Media“ programos paramą (tokia paramą nuo 2007 m. gauna Kino pavasaris, o nuo 2008 m. - Scanorama).

Europos kino teatrų tinklas „Europa Cinemas“, apdovanojęs Vilniaus „Skalvijos“ kino centrą už geriausią 2009 m. kino programą, jau gali džiaugtis dar vienu nariu – kino teatru „Kino pasaka“, kuris prie tinklo prisijungė šiemet. Kino teatras „Garsas“ šio tinklo nariu tapo dar 2008 m.

Programa „Media 2007“ yra ypatingai reikšminga Lietuvai ir Lietuvos kino industrijai. Šio fondo dėka Lietuvos kino kūrėjai ir projektai tampa konkurencingi Europoje ir pasaulyje. Kino platintojai ir festivaliai, gavę Media paramą, suteikia galimybę žiūrovams susipažinti su geriausiais Europos kino filmais. Tikimasi, jog Lietuvos dalyvavimas ateityje tik stiprės. Ypač kviečiame kompiuterinių žaidimų kūrėjus, kuriems taip pat yra galimybė gauti paramą, domėtis „Media“ programos teikiamomis galimybėmis.

Daugiau informacijos apie „Media 2007“ projektus Lietuvoje 2007-2010 metais galite rasite čia.