Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1803

Baba Sissoko koncertas

repository_misc/movies/sfile_1803
  • 2011 spalio 6d. 19:00  Kultūros erdvė „Gargaras“, Raudondvario pl. 101, Kaunas

Tarptautinis Kauno kino festivalis ir „Gera Muzika Gyvai“ sutelkė jėgas ir idėjas siekdami praturtinti rudenišką Kauną pasauline muzika. Kviečiame ne tik pamatyti TKKF programos „Muzika keičianti pasaulį“ filmų, bet ir apsilankyti savito atlikėjo iš Malio – Baba Sissoko koncertuose spalio 5d. Menų fabrike  „Loftas“ (Švitrigailos g. 29, Vilnius) ir spalio 6d. 19val., kultūros erdvėje „Gargaras“ (Raudondvario pl. 101, Kaunas).

Pažinkime muziką per kiną ir kiną per muziką.

Dainininkas ir multiinstrumentalistas Baba Sissoko – autentiškų Malio muzikinių tradicijų tęsėjas, eksperimentuojantis su džiazo, bliuzo, roko muzikos stiliais. Dar vadinamas žmogumi-orkestru, Baba Sissoko valdo daugiau nei septynis instrumentus. Grojęs su Habibu Koite, Youssou N‘Douru ir kitomis Afrikos muzikos žvaigždėmis, B.Sissoko yra žinomas kaip vienas geriausių tradicinių Vakarų Afrikos „kalbančių būgnų“ (tamani) meistrų. Baba Sissoko muzikinį stilių įvardinti sunku: tai eksperimentuojantis, ieškantis, kuriantis atlikėjas. Jį galima apibūdinti lietuviams artimu „bardo“ vardu, nes Baba Sissoko taip pat yra ir jeli. Šiuo žodžiu Malyje apibūdinimas klajojantis muzikantas, istorijų saugotojas ir pasakotojas, poezijos dainius. Jeli tradicija žinoma dar nuo Malio imperijos klestėjimo laikų 14 a., kai šie dainininkai būdavo imperatorių kompanionai ir net patarėjai.

Net ir išrankiausią klausytoją nustebins Baba Sissoko pasirodymas ir suteiks galimybę geriau pažinti Europoje bei JAV populiarų pasaulio muzikos (angl. world music) žanrą.

Į Kauno kino festivalį Baba Sissoko atvyksta pakviestas VšĮ „Gera muzika gyvai“, jau penkis metus kas mėnesį rengiančios pasaulio muzikos ir bliuzo koncertus.