Į pradžią
sfile_

Kino kritikos dirbtuvės su Boydu van Hoeijumi

sfile_
  • 2011 rugsėjo 29d. 10:30  Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, Kaunas
  • 2011 rugsėjo 30d. 10:30  Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, Kaunas

Tarptautinis Kauno kino festivalis, šiemet prisijungęs prie Europos kino asociacijų tinklo „Nisi Masa“, rengia pilotinį renginį 2012 m. planuojamomoms ,,Nisimazine“ kino kritikos dirbtuvėms. Festivalio metu 10 dalyvių iš Lietuvos ir Europos kartu su garsiu kino kritiku Boydu van Hoeiju, savo darbus publikuojančiu „Variety”, „International Film Guide“, „Wink“ ir kituose leidiniuose, penkias dienas gilinsis į kino kritikos vingrybes. Dirbtuvės prasidės įvadine paskaita apie kino kritikos paskirtį ir skirtingus jos pobūdžius. Kituose užsiėmimuose dalyviai toliau gilinsis į kino tekstų ypatybes, atras skirtingus recenzijų skaitymo būdus, aiškinsis, kaip tekstas turi būti taikomas prie skirtingos auditorijos ir publikavimo šaltinių.

Praktinėje dalyje jaunieji kino kritikai tobulins analitinius gebėjimus, detaliai nagrinėdami Boydo van Hoeijo pasiūlytam kino kūriniui. Taip pat jie, recenzuodami Tarptautinio Kauno kino festivalio programą, mėgins atrasti tinkamus žiūros taškus bei kalbos stilių. Recenzijos bus publikuojamos tarptautiniame „Nisimazine“ tinklalapyje ir Kauno kino festivalio tinklaraštyje.

Dirbtuvių programa:

Rugsėjo 29 d. – atvira įvadinė paskaita apie kino kritikos paskirtį ir skirtingus jos pobūdžius.

Rugsėjo 30d. – atvira paskaita skirta detaliai vieno pilnametražio filmo analizei.

Rugsėjo 30 d. – spalio 3 d. – atrinktų dalyvių dirbtuvės su Boydu van Hoeiju.Apie svečią:

Jo straipsniai publikuojami amerikiečių kino rinkos žurnale „Variety“, Didžiosiso Britanijos leidinyje „International Film Guide“, Olandijos „Filmkrant“ ir „indieWIRE“ iš JAV. Boyd van Hoeij redaguoja olandų žurnalą „Winq“ ir JAV/JK leidžiamą „Mate“. Autoriaus straipsniai išversti į dešimt kalbų tarp kurių yra estų, rumunų bei kinų. 2010-aisiais pasirodė naujausia jo knyga „10/10“ apie Belgijoje kuriančius prancūzakalbius režisierius.