Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2104

Ketvirtoji dimensija

The Fourth Dimension
Režisierius: Harmony Korine, Alexey Fedorchenko, Jan Kwiecinski

JAV, Rusija, Lenkija, Drama, komedija, 2011 m., 106 min., anglų, lenkų ir rusų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V
Trys kino kūrėjai – Aleksejus Fedorčenko, Harmony Korine‘as ir Janas Kwiecinskis – sukūrė tris unikalias istorijas, perteikiančias aukštesnio egzistencijos lygmens, vadinamosios ketvirtosios dimensijos, interpretacijas. Filmą pradeda H. Korine‘o trumpametražis filmas, kuriame aktorius Valas Kilmeris vaidina motyvuojantį kalbėtoją, nepaklūstantį jokioms nustatytoms normoms. Jo žodžiai įkvepia klausytojus, nes jis kalba nepagražintą tiesą. Kitoje dalyje, režisuotoje A. Fedorčenko, nusikeliama į Rusiją, kur Grigorijus tiki atradęs ketvirtąją dimensiją. Jis mano, kad intelektualūs siekiai ir jo nepaprasta laiko mašina yra raktas į tikrą laimę. Paskutinė dalis, režisuota J. Kwiecinskio, pasakoja apie Peisą ir jo draugus, taip pat ieškančius ketvirtosios dimensijos. Kiekvienas kino kūrėjas filme pateikia savo perspektyvą, tačiau išlaiko bendrą temą: plėsdamas akiratį ir keisdamas požiūrį į gyvenimą, žmogus gali pats nusitiesti kelią į nušvitimą.
 
Apie režisierius: 
 
Harmony Korine‘as gimė JAV 1974-aisiais. Wernerio Herzogo tituluotas Amerikos kino ateitimi, H. Korine‘as kino kūrėjo kelią pradėjo būdavas 19 metų. Nuo to laiko jis įsitvirtino kaip vienas prieštaringiausių nepriklausomų režisierių. Jo debiutinis filmas „Gummo“ (1997) buvo išgirtas kritikų. Vėliau režisavo provokuojančius pilnametražius filmus „Julien Donkey-Boy“ (1999), „Ponas vienišius“ (Mister Lonely, 2007) ir „Šiukšlių dulkintojai“ (Trash Humpers, 2009), taip pat trumpametražių filmų, vaizdo klipų.
Aleksejus Fedorčenko gimė 1966 m. Rusijoje. Karjerą pradėjo trumpametražiais dokumentiniais filmais, vėliau sukūrė pilnametražius vaidybinius „Pirmieji Mėnulyje“ (Pervyje na Lune, 2005), „Geležinkelis“ (Železnaja doroga, 2007) ir apdovanojimų pelniusį „Tylios sielos“ (Ovsianki, 2010).
Janas Kwiecinskis gimė 1985 m. Lenkijoje. Sukūrė keletą trumpametražių, dokumentinių filmų, reklaminių ir muzikinių vaizdo klipų. „Ketvirtoji dimensija“ – pirmasis režisieriaus dalyvavimas pilnametražiame kino projekte.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Harmony Korine, Alexey Fedorchenko, Jan Kwiecinski, Oleg Loevsky, Yaroslava Pulinovich

Operatorius: Kamil Plocki, Christopher Blauvelt, Shandor Berkeshi

Muzika: Val Kilmer, Nick Zinner

Vaidina: Val Kilmer, Rachel Korine, Igor Sergeev, Darya Ekamasova, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska, Paweł Tomaszewski, Paweł Smagala