Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2054

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio

De jueves a domingo
Režisierius: Dominga Sotomayor

Čilė, Nyderlandai, Drama, 2012 m., 94 min., ispanų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V
Viskas prasideda ketvirtadienį. Viskas baigiasi sekmadienį. Dešimtmetė Liucija (Santi Ahumada) ir septynmetis Manuelis (Emiliano Freifeld) su tėvais Ana (Paola Giannini) ir Fernandu (Francisco Pérez-Bannen) iškeliauja ilgam savaitgaliui. Pora nusprendė išsiskirti, tačiau išvyka į Čilės šiaurę jau buvo pažadėta vaikams, tad jie vis tiek nutaria keliauti. Kelionė pamažu virsta paskutiniu atsisveikinimu. Kelias ilgas. Vienišame peizaže ir uždaroje mašinos erdvėje ima skleistis sutuoktinių nesutarimai. Vaikai tiesiog nori nuvažiuoti į paplūdimį, Fernandas – į žemę, paveldėtą iš tėvo, o Ana – į neegzistuojančią vietą, kur viskas vėl yra gerai. Filmas „Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio“ – tai tolimas ir fragmentiškas Liucijos žvilgsnis į paskutinę šeimos kelionę.
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – „Tigro“ apdovanojimas Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje (Nyderlandai).
2012 m. – geriausio filmo apdovanojimas Tarptautiniame nepriklausomo kino festivalyje „IndieLisboa“ (Lisabona, Portugalija).
2012 m. – geriausio filmo apdovanojimas „Naujųjų horizontų“ kino festivalyje (Vroclavas, Lenkija).
2012 m. – geriausio filmo apdovanojimas Granados kino festivalyje (Ispanija).
2012 m. – apdovanojimas už geriausią operatoriaus darbą Tarptautiniame Transilvanijos kino festivalyje (Klužas-Napoka, Rumunija).
 
Apie režisierę:
 
Dominga Satomayor gimė 1985 m. Santiage, Čilėje. 2007-aisiais baigė kino režisūros studijas ir įsteigė kino gamybos kompaniją „Cinestacion“. Režisavo tarptautinių apdovanojimų pelniusių trumpametražių filmų: „Cessna“ (2005), „Lapkritis“ (Noviembre, 2007), „Žemiau“ ” (Debajo, 2007), „Kalnas“ (La Montaña, 2008), „Videožaidimas“ (Videojuego, 2009). „Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio“ – pirmasis jaunos režiserės pilnametražis filmas, kylantis iš vaikystės kelionių prisiminimų ir perteikiantis šiame žmogaus amžiaus tarpsnyje kylančius konfliktus. Filmo premjera įvyko 2012-ųjų Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje (Nyderlandai).
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Dominga Sotomayor

Operatorius: Bárbara Álvarez

Muzika: Diego Fontecilla, Elisa Arteche

Vaidina: Santi Ahumada, Emiliano Freifeld, Francisco Pérez-Bannen, Paola Giannini, Jorge Becker, Axel Dupré