Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2062

Pabaisos iš laukinių pietų

Beasts of the Southern Wild
Režisierius: Benh Zeitlin

JAV, Drama, 2011 m., 92 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, T
Pamirštoje, bet triukšmingoje užtakio bendruomenėje, nuo likusio pasaulio atskirtoje pylimu, gyvena šešiametė Hašpapė (Quvenzhané Wallis). Jos motinos seniai nebėra, o mylimas tėvas Vinkas (Dwight Henry) nuolat linksminasi, tad mergaitė rūpinasi pati savimi ir laiką leidžia su puslaukiniais gyvūnais. Gamtos pasaulis jai yra trapi buveinė, pilna gyvų, kvėpuojančių, judančių padarų, o visatos likimas priklauso nuo visų jos elementų bendro sugyvenimo. Tačiau ore tvyro neišvengiamos pražūties nuojauta. Kai galinga audra sukelia potvynius aplink jos gyvenvietę, tėvą pakerta liga, o iš įšalusių kapų ima kilti nuožmios priešistorinės būtybės, grasinančios sunaikinti planetą, Hašpapės pasaulis ir visa tai, kas jame brangu, ima griūti. Filmas „Pabaisos iš laukinių pietų“, jungiantis istorijos aktualijas, šiuolaikines aplinkos apsaugos problemas ir senovinius mitus, – tai dvasingas ir užburiantis pasakojimas, tyrinėjantis išradingą, bet bauginantį vaikiškos vaizduotės pasaulį.
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – „Auksinės kameros“, „Jaunojo žvilgsnio“ apdovanojimai, specialus ekumeninės žiuri paminėjimas ir Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimas Tarptautinio Kanų kino festivalio (Prancūzija) „Ypatingo žvilgsnio“ programoje.
2012 m. – didysis žiuri prizas ir geriausios kinematografijos apdovanojimas Sandenso kino festivalyje (JAV).
2012 m. – publikos apdovanojimas Los Andželo kino festivalyje (JAV).
2012 m. – „Auksinės Kosmoso adatos“ apdovanojimas Tarptautiniame Sietlo kino festivalyje (JAV).
 
Apie režisierių:
 
Benhas Zeitlinas, gimęs 1982 m. Niujorke, JAV, yra amerikietis kino režisierius, kompozitorius, animacijos dailininkas ir vienas iš nepriklausomų kino kūrėjų kolektyvo „Court 13“ įkūrėjų. Studijavo kino režisūrą Veslio universitete Midltaune (JAV). Nuo 2005-ųjų sukūrė apdovanojimų pelniusių trumpametražių filmų: „Kiaušinis“ (Egg, 2005), „Elektros kilmė“ (Origins of Electricity, 2006), „Šlovė jūroje“ (Glory at Sea, 2008). „Pabaisos iš laukinių pietų“ – pirmasis Benho Zeitlino pilnametražis filmas, laimėjęs keletą prestižinių apdovanojimų. Juosta, sunkiai pasiduodanti įprastinei kino klasifikacijai ir apibūdinimams, atveria naujas kinematografijos erdves ir įtvirtina režisierių kaip naują ryškų talentą kino industrijoje.
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Benh Zeitlin, Lucy Alibar

Operatorius: Ben Richardson

Muzika: Benh Zeitlin, Dan Romer

Vaidina: Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Lowell Landes, Levy Easterly, Pamela Harper, Gina Montana