Į pradžią

Irano kino šedevras „Išsiskyrimas“ jau šį penktadienį Vilniuje

repository_misc/news//mfile_287
2012-07-12

Tarptautinis Kauno kino festivalis kokybiško kino mylėtojus liepos 13 d., penktadienį, Vilniuje kviečia į išskirtinę premjerą po atviru dangumi. „Išsiskyrimas“ - Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje tapęs pirmuoju Irano filmu laimėjusiu „Auksinio lokio“ apdovanojimą bei pirmąja kino juosta šiemet įvertinta „Oskaru“, pasakoja jaudinančią istoriją apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą.

Filmu „Išsiskyrimas“ režisierius Asghar Farhadi kviečia išbandyti save: tarsi paėmęs mus už rankos jis vedasi kartu į siurrealistinį pasaulį. Režisierius kiekviename istorijos vingyje priverčia mus suabejoti savo pasirinktais favoritais bei prielaidomis. Kaskart jis meistriškai žongliruoja žiūrovo jausmais paprastos kasdienybės fone kurdamas painią, bet įtikinamą istoriją.

A. Farhadi teigia, kad jam „kino kūrimas ir istorijos rašymas yra kaip kryžiažodis – kiekviena detalė yra neatsiejama nuo kitų dalių. Tai kaip žaidimas. Kai rašau istoriją, niekada nepateikiu tik vienos perspektyvos. Labai daug kas priklauso nuo žiūrovų. Jūs galite jį žiūrėti iš socialinės arba moralinės perspektyvos, kiekvienas skirtingai.”

Vidutinio amžiaus sutuoktiniai Naderas ir Simina gyvena Teherane ir augina vienuolikos metų dukterį. Galvodama apie geresnes galimybes dukrai, moteris nori palikti šalį, tačiau Naderas nesutinka: jis jaučia pareigą rūpintis Alzhaimerio liga sergančiu tėvu. Simina nenori nusileisti ir pareikalauja skyrybų. Teismas nemato priežasčių išskirti poros, todėl Simina persikrausto gyventi atskirai nuo dukters ir tėvo. Dilema, kurioje susikauna šeimos vertybės, tradicijos bei religija. Viena klaida veda prie kitos, vienas konfliktas iššaukia kitą.

Kaip ir ankstesniame savo filme „Apie Elę“ režisierių A. Farhadi domina ne pats įvykis, bet jo pasekmės, įtaka aplinkiniams ir, svarbiausia, žmonių reakcijos bei elgesys patekus į komplikuotą situaciją. Režisierius žiūrovą priverčia prisiimti teisėjo vaidmenį, slegiantį savo našta ir atsakomybe, tačiau tampančiu vienu pagrindinių filmo motyvų.

A. Farhadi filmai pasižymi humanizmo pajauta ir itin stipriu vertybiniu pamatu. Jo filmai pasakoja Irano gyvenimą atspindinčias istorijas bei nagrinėja gyvenimiškas dilemas. Nenuostabu, jog ir ši drama – tai jaudinanti istorija apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą.

Neatsitiktinai „Oskaro“ geriausiam užsienio filmo laureatui šiemetinio Kanų kino festivalio metu režisieriui ir jo prodiuserių komandai įteiktas naujai įsteigtas Europos Komisijos MEDIA programos prizas ir dotacija naujo filmo kūrimui Europoje.

„Išsiskyrimas“ bus rodomas liepos 13 d., penktadienį, 22.30 val. ŠMC kiemelyje (Vokiečių g. 2, Vilnius) vasariškoje „Kino po žvaigždėmis“ programoje. Bilietus galima įsigyti „Tiketoje“, kino teatro „Pasaka“ kasoje arba renginio vietoje prieš seansą.