Į pradžią

Kaune bus pristatytas „lietuviškas“ švedų filmas „Donatas ir Avalonas“

repository_misc/news//mfile_318
2012-10-05

Šį savaitgalį Kauno kino ekranuose suksis paskutinieji šeštojo Tarptautinio Kauno kino festivalio filmai. Sekmadienį 19 val. festivalis pakvies į uždarymo filmą „Medžioklė“ kino teatre „Romuva“ ir paskelbs publikai labiausiai patikusią kino juostą.

Penktadienį bei šeštadienį festivalyje svečiuojasi kino kūrėjas švedas Axelis Petersénas bei jo pirmojo pilnametražio filmo su lietuvišku akcentu „Donatas ir Avalonas“ kūrybinė grupė: kinematografas Månsas Månssonas bei šioje kino juostoje vaidinantys lietuvių aktoriai:  Simas Lindešis bei Miglė Polikevičiūtė. Filmas papasakos istoriją apie buvusio vakarėlių liūto Jano (akt. Johannes Brost), kuris ką tik baigė jam skirtą namų arešto bausmę, norą kartu su savo buvusiu verslo partneriu atidaryti išskirtinį naktinį klubą „Avalonas”.

Paskutinįjį festivalio vakarą sekmadienį vainikuos žymaus danų režisieriaus Thomo Vinterbergo filmas „Medžioklė“, kurio pagrindinis aktorius Madsas Mikkelsenas Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas už geriausią vaidmenį. „Medžioklė“ – tai subtili, tačiau psichologiškai įtempta, emocinga drama apie šiuolaikinę raganų medžioklę bei apie žodžio galią formuoti ir keisti tapatybę.

Viso festivalio metu žiūrovai galėjo mėgautis intriguojančiomis, įtemptomis ir įsimenančiomis kino juostomis bei susipažinti su kino kūrėjais iš tolimosios Brazilijos, Ispanijos, Šveicarijos, Švedijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Su kai kuriais iš jų dar galima susitikti šį, paskutinįjį, festivalio savaitgalį. Penktadienį 18:30 val. M. Žilinsko dailės galerijoje į susitikimą kviečia Ispanijoje gyvenanti režisierė Carolina Astudillo Muñoz, kuri pristatys savo sukrečiančią dokumentinę trumpametražę kino juostą „Nenupasakojama“. Režisieriaus kūrybiniu sprendimu juostoje moterų, patyrusių Čilės diktatūros kankinimus ir lytinę prievartą, pasakojimus filme skaitys šiandieniniame Santiage gyvenantys vyrai.

Savaitgalį, spalio 5 d. 21 val., kino teatre „Romuva“ puiki proga dar kartą susitikti su lietuvių filmo „Narcizas“ režisiere Dovile Gasiūnaite bei kūrybine grupe: Urte Perminaite, Audrone Kaušpėdiene, Robertu Antiniu. Debiutinis pilnametražis vaidybinis režisierės filmas „Narcizas“ į šiuos laikus perkelia antikinį mitą apie puikybės apakintą Narcizą: gražus, savo vertę žinantis violončelininkas Teodoras traukia žmones ir juos skaudina, nesuvokdamas, kad didžiausias iššūkis yra jis pats.

Žiūrovai kviečiami nepraleisti paskutinės galimybės savaitgalį pamatyti britų kino meistro, gyvojo klasiko Keno Loacho naują filmą „Angelų dalis“ apie siekį surasti savo vietą gyvenime, naujausią norvegų režisieriaus Palo Sletaune siaubo trilerį  „Balsai“, atskleidžiantį  tamsiausias žmogaus sielos gelmes, bei festivalio žiūrovams gerai pažįstamos graikų režisierės Athina Rachel Tsangari kino juostas „Atenbergas“ bei „Kapsulė“.

Spalio 1 – 10 dienomis festivalis lankosi Vilniuje, kino centre „Skalvija”, Šiuolaikinio meno centre. Spalio 9 – 13  dienomis festivalis kelsis į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą,  spalio 11 – 13 dienomis – į Šiaulius, į „Polifonijos” salę,  ir spalio 16- 20  dienomis – į Panevėžį, į kino teatrą „Garsas”.