Į pradžią

Kauno kino festivalio žiūrovų laukia susitikimas su filmo „Narcizas“ kūrybine grupe

repository_misc/news//mfile_312
2012-09-29

Tarptautinis Kauno kino festivalis rugsėjo 29 d. kviečia į susitikimą su vienu iš labiausiai laukiamų lietuviškų vaidybinių filmų „Narcizas“ kūrybine grupe.

Šeštadienį, 17. 30 val.,  M. Žilinsko dailės galerijoje bus rodomas režisierės Dovilės Gasiūnaitės debiutinis pilnametražis vaidybinis filmas „Narcizas“, sukurtas bendradarbiaujant su Graikijos kino kūrėjais. Seanso metu žiūrovai turės neeilinę galimybę susitikti su šio filmo režisiere Dovile Gasiūnaite bei aktoriais: Urte Perminaite, Audrone Kaušpėdiene, Robertu Antiniu ir  Sigitu Šidlausku.
 
Filmas „Narcizas“ į šiuos laikus perkelia antikinį mitą apie puikybės apakintą Narcizą: gražus, savo vertę žinantis violončelininkas Teodoras (akt. Amvrosios Vlachopoulos) traukia žmones ir juos skaudina, nesuvokdamas, kad didžiausias iššūkis yra jis pats.
 
Pasak filmo režisierės D. Gasiūnaitės, efektingų dalykų filme nėra.  „Mes niekuo nenustebinsime, neturime nei kadrų iš lėktuvų, nei po vandeniu, ko galbūt būčiau norėjusi. Bet turime visa kita. Mano filme pavaizduotas narcizas yra perfekcionistas, kuriam, kaip ir visiems narcizams, yra būdingas tobulybės ilgesys. Deja, gyvenime žmonės nėra tobuli, situacijos netobulos ir laimės neįmanoma pasiekti, ieškant tobulybės, nes ji – tiesiog neegzistuoja. Laimė yra vidinė, ne išorinė būsena“.
 
D. Gasiūnaitei nebuvo svarbu, ar vaidmenis atliks profesionalūs aktoriai, ar ne. Ji dairėsi asmenybių, kurios labiausiai atitiktų jos aprašytąsias. „Būna toks periodas, kai ieškai ir mąstai, o gal nėra tokio žmogaus, kokį susigalvojai, – šypsosi režisierė. – Bet kai juos randi, iškart supranti, kad jie yra tai, ko reikia. Jeigu aktoriai gerai parinkti, net ir jiems pasielgus ne pagal scenarijų, matai, kad viskas tinka.“
 
Ši drama šiemet buvo nominuota trims „Sidabrinėms gervėms“ geriausio kompozitoriaus darbo, epizodinio aktorės vaidmens ir pilnametražio vaidybinio filmo kategorijose.
 
Kauniečiai „Narcizą“ galės pamatyti rugsėjo 29 d., 17.30 val., M. Žilinsko dailės galerijoje ir spalio 5 d., 21 val., kino teatre „Romuva“. Sostinėje filmas bus rodomas spalio 3 d., 17 val., kino centre „Skalvija“, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre - spalio 12d., 18:30 val., Šiauliuose „Polifonijos“ salėje – spalio 13 d., 19 val., Panevėžyje, kino centre „Garsas“ – spalio 19 d., 19 val.