Į pradžią

Mokytojų dienos proga - Tarptautinio Kauno kino festivalio nemokami seansai pedagogams

repository_misc/news//mfile_316
2012-10-04

Tarptautinis Kauno kino festivalis sveikina pedagogus Mokytojų dienos proga ir spalio 5 d. kviečia apsilankyti specialiai jiems parengtose nemokamose edukacinio projekto „Mokausi iš kino“ peržiūrose, kurios vyks Kaune, VDU menų galerijoje „101“. Pristatomose kino juostose analizuojamos įvairios paauglių gyvenimo problemos, abejonės ir džiaugsmai, suteikiantys peno apmąstymams apie sudėtingą šiuolaikinio jauno žmogaus formavimosi kelią.

Mokytojų dienos progai skirta programa prasidės 12 val. tikrais įvykiais paremto norvegų režisieriaus Marius Holsto sukurto filmo „Velnių salos karalius“  seansu. Tai - dramatiškas pasakojimas apie draugystę ir nepalaužiamą žmogaus dvasią, atskleidžiantis skaudžią istoriją, slypinčią po pavyzdingu šiuolaikinės Norvegijos visuomenės fasadu.

13:30 val. bus  galima pamatyti garsiojo dokumentinio filmo „Mikrokosmosas“ kūrėjų, prancūzų režisierių Claude‘o Nuridsany ir Marie Pérennou naują kino juostą „Tvenkinio paslaptys“. Atidžiam augalijos ir gyvūnijos stebėjimui naudodami galingą filmavimo techniką, režisieriai sukuria poetišką, užburiančią gamtos viziją ir atskleidžia, kad didžiausi stebuklai glūdi paprasčiausiuose dalykuose. Apleistas kaimo tvenkinys tampa dviejų vienišų vaikų prieglobsčiu nuo suaugusiųjų pasaulio. Vaikus ši laukinė vieta pakeri, pamažu juos suartina ir suteikia stiprybės pakelti gyvenimo sunkumus.

Kiek vėliau, 15 val., mokytojai kviečiami pasimėgauti išradinga ir jaudinančia čekų režisieriaus Jano Svěráko pasaka vaikams bei suaugusiems apie vaizduotės galią „Kukis“. Šešiametis Ondra serga astma, tad turi atsisveikinti su savo mėgstamu žaisliuku – dulkėtu meškiuku Kukiu. Tačiau sąvartyne Kukis staiga atgyja ir pradeda pilną nuotykių kelionę namo...

17 val. pedagogus pakvies 2010 m. „Sidabrinės gervės“ (Lietuva) apdovanojimą už geriausią trumpametražį filmą pelniusi jaunos lietuvių režisierės Dovilės Šarutytės  juosta „Aš tave žinau“. Ji primins mums, kad kartais reikia tiesiog išdrįsti ir nerti į gyvenimą.  Pagrindinė veikėja Uršulė – penkiolikmetė mergina, kuriai darosi ankšta savo kambaryje, savo kieme, savo mokykloje, savyje. Ji įsimyli, nusivilia, praregi. Kaip reikia gyventi, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, kas yra teisinga? Kaip likti geram ir oriam?

Mokytojams, neturintiems galimybės pamatyti dienos metu rodomų filmų, Tarptautinis Kauno kino festivalis dovanoja papildomą seansą – 18:30 val. bus rodomas švedų režisieriaus Babako Najafi kino juostą apie paauglystę, nepritapimą ir kūrybą - „Sebė“. „Sebė“ - tai filmas apie brendimą, apie vis augančią atsakomybės naštą, savo vietos pasaulyje ieškojimą ir galiausiai apie maištą bei apsisprendimą kažką keisti. Ši namuose, gatvėje ir mokykloje besiskleidžianti drama kiekvieną žiūrovą prikaustys savo emocine įtampa, kuri svyruoja nuo sentimentalumo iki pamišėliškos agresijos.

Jau trečius metus vykstantis kino edukacijos projektas „Mokausi iš kino“, kurio metu moksleiviai ir mokytojai mokosi analizuoti bei interpretuoti filmus, yra pirmasis tokio masto projektas visoje Lietuvoje. Kauno kino festivalis įgyvendina projektą Kaune. Apie „Mokausi iš kino“ daugiau sužinoti galima interneto svetainėje www.mokausiiskino.lt.

Šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet vyksta rugsėjo 26 – spalio 7 dienomis Kaune, kino teatre „Romuva”, M. Žilinsko dailės galerijoje, „Žalgirio” arenoje.  Spalio 1 – 10 dienomis festivalis lankosi Vilniuje, kino centre „Skalvija”, Šiuolaikinio meno centre, spalio 9 – 13  dienomis - Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre,  spalio 11 – 13 dienomis – Šiauliuose, „Polifonijos” salėje,  ir spalio 16- 20  dienomis – Panevėžyje, kino teatre „Garsas”.