Į pradžią

„Oskaru“ apdovanoto Irano kino šedevro „Išsiskyrimas“ premjera

repository_misc/news//mfile_286
2012-06-25

Tarptautinis Kauno kino festivalis kokybiško kino mylėtojus liepos 13 d. kviečia į išskirtinę premjerą po atviru dangumi. „Išsiskyrimas“ - tai pirmasis Irano filmas, laimėjęs „Oskaro“ apdovanojimą. Filmas bus rodomas Vilniuje, vasariškoje „Kino po žvaigždėmis“ programoje.

Režisieriaus Asghar Farhadi sukurta drama – tai jaudinanti istorija apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą.

Sutuoktiniai Naderas ir Simina gyvena Teherane ir augina vienuolikos metų dukterį. Galvodama apie geresnes galimybes dukrai, moteris nori palikti šalį, tačiau Naderas nesutinka: jis jaučia pareigą rūpintis sergančiu tėvu. Simina nenori nusileisti ir pareikalauja skyrybų. Dilema tarp pareigos tėvui ir meilės dukteriai sukrečia šeimos gyvenimą. Namuose pradėjus dirbti pagalbininkei iš skurdžios ir labai religingos šeimos, netikėtas įvykis tampa dar vienu išbandymu besiskiriančiai šeimai.

Asgharo Farhadi filmai pasižymi humanizmo pajauta ir itin stipriu vertybiniu pamatu. Jo filmai pasakoja Irano gyvenimą atspindinčias istorijas bei nagrinėja gyvenimiškas dilemas.

Režisierius teigia, kad jam „kino kūrimas ir istorijos rašymas yra kaip kryžiažodis – kiekviena detalė yra neatsiejama nuo kitų dalių. Tai kaip žaidimas. Kai rašau istoriją, niekada nepateikiu tik vienos perspektyvos. Labai daug kas priklauso nuo žiūrovų. Jūs galite jį žiūrėti iš socialinės arba moralinės perspektyvos, kiekvienas skirtingai.”

„Oskaro“ statulėlę filmas gavo šiemet, geriausio užsienio filmo kategorijoje. „Išsiskyrimas“ triumfavo 2011 m. Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija): pelnytas „Auksinis lokys“ už geriausią filmą bei „Sidabrinis lokys“ geriausio aktoriaus ir aktorės kategorijose. Šiemetinio Kanų kino festivalio metu režisieriui ir jo prodiuserių komandai įteiktas naujai įsteigtas Europos Komisijos MEDIA programos prizas ir dotacija naujo filmo kūrimui Europoje.

„Išsiskyrimas“ bus rodomas liepos 13 d., penktadienį, 22.30 val. ŠMC kiemelyje (Vokiečių g. 2, Vilnius). Bilietus galima įsigyti „Tiketoje“, kino teatro „Pasaka“ kasoje arba renginio vietoje prieš seansą.

Filmo ištraukos: