Į pradžią

Skandinaviškas trileris su Noomi Rapace jau rodomas Vilniuje

repository_misc/news//mfile_333
2012-11-19

Tarptautinis Kauno kino festivalis siaubo filmų mėgėjus kviečia naujai pažvelgti į “Merginą su drakono tatuiruote“ - Noomi Rapace. Norvegų režisieriaus Pålo Sletaune juostoje „Balsai“ („Babycall“), pirmąkart Lietuvos žiūrovams parodytoje šį rudenį festivalio metu, aktorė atlieka išgąsdintos ir pažeidžiamos vienišos motinos vaidmenį. Nuo lapkričio 19 d. iki 22 d. filmą bus galima pamatyti Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre.

Ana (Noomi Rapace) ir jos aštuonmetis sūnus Andersas (Vetle Qvenild Werring) dėl sudėtingų santykių su žiauriu berniuko tėvu priklauso liudininkų apsaugos programai. Jie persikrausto gyventi į didelį daugiabutį. Nervinga ir įsitempusi Ana pradeda perdėtai rūpintis savo sūnumi, net nusiperka vaiko stebėjimo prietaisą, kad nuolat galėtų jį girdėti. Tačiau netrukus prietaisas ima leisti keistus, vaiko nužudymą primenančius garsus. Ana ima jaudintis, kad jie su Andersu nebe vieni.

Atsakydamas į klausimą “Kaip toli nueitum, kad apsaugotum tuos, kuriuos myli?, režisierius sugebėjo profesionaliai atskleisti tamsiausias žmogaus sielos gelmes. Ir nors Ana nepraranda žiūrovų simpatijų iki pat filmo pabaigos, niekas negali būti tikras, ar rodomi įvykiai nėra tik jos vaizduotės kuriami paranojiški vaizdiniai.

Tarptautiniais apdovanojimais už vaidmenį šiame filme įvertinta aktorė Noomi Rapace įtaigiai sukūrė baimės persmelktą filmo atmosferą. Režisieriaus P.Sletaune teigimu, Noomi “vos perskaičiusi scenarijų iškart su manimi susisiekė, teigdama, kad personažas ją pribloškė ir kad visą naktį sapnavo šią istoriją. Noomi – fantastiška aktorė. Ji reikalauja, kad viskas būtų tikra: kiekvienas judesys, kiekviena eilutė, kiekviena emocija”.

“Balsai“ – ketvirtasis pilnametražis Pålo Sletaune filmas, pelnęs keletą svarbių tarptautinių apdovanojimų. Noomi Rapace buvo pripažinta geriausia aktore Tarptautiniame Romos kino festivalyje (Italija) 2011 m., o filmas tais pačiais metais gavo didįjį prizą ir tarptautinį kritikų apdovanojimą Tarptautiniame Žerardmė fantastinio kino festivalyje (Prancūzija).

Filmo „Balsai“ seansai „Skalvijos“ kino centre: lapkričio 19 d. 20.20 val., 20 d. – 20.30 val., 21 d., 20.10 val., 22 d. – 20.40 val.