Į pradžią

Tarptautinis Kauno kino festivalis siūlo: slovakų kino naujosios bangos DVD

repository_misc/news//mfile_276
2012-01-21

Apie itin kūrybingą slovakų kino amžių plačiau sužinota tik devintojo dešimtmečio pabaigoje, kai Čekoslovakija išsivadavo iš socialistinio režimo. Iki tol 7-ajame dešimtmetyje sukurti filmai buvo dangstomi nuo žiūrovų, o jų autoriai ilgus metus ignoruojami. Šiandien slovakų naujosios bangos filmai vertinami už estetiką ir idėjas bei, kartu su čekų kino kūrėjų darbais, laikomi „Čekoslovakijos kino stebuklu“.

Tarptautiniame Kauno kino festivalyje rodyti svarbiausi slovakų naujosios bangos filmai, tokie kaip visiškai naują požiūrį į istoriją atvėręs Štefano Uherio filmas “Saulė tinkle“, tarptautinį pripažinimą pelnęs kitas šio režisieriaus filmas „Vargonai“. Kūrybingiausio slovakų kino laikotarpio filmai itin skirtingi: vieni jų, tokie kaip Peterio Solano „Boksininkas ir mirtis“, nagrinėja sudėtingas moralines problemas ir tamsiausias žmonijos istorijos atkarpas, kiti – ypač jaunesnės kartos režisierių Jurajaus Jakibisko ir Eliaso Havettos kūriniai „Gyvenimo viršūnė“ ir „Šventė botanikos sode“ – siekia žaismingai ir spontaniškai provokuoti rimtą komunistinęs tikrovės kaukę.

Pasak slovakų naująjosios bangos kiną pristatančios festivalio programos sudarytojo Tomo Tengmarko, sumanymas parengti šią retrospektyvą kilo pamačius, kad nors dalį Čekoslovakijos kino „aukso amžiaus“ filmų Lietuvos žiūrovai neabejotinai yra matę, geriausiai žinomi yra būtent čekų režisieriai, o slovakų palikimas dar neatrastas. „Norime atkurti pusiausvyrą ir ši retrospektyva  su režisierių Dušan Hanák,, Peter Solan, Eduard Grečner, Juraj Jakubisko filmais yra mūsų dėmesys platesniam kino istorijos supratimui,“ – sakė T. Tengmarkas.  

Vieno filmo kaina - 12 Lt + pašto išlaidos. DVD atsiimant Kaune ir Vilniuje, pašto išlaidos neskaičiuojamos. Įsigyjant daugiau, taikomos nuolaidos. Daugiau informacijos: info@kinofestivalis.lt

Filmai: