Į pradžią

Tarptautinis Kauno kino festivalis keliasi į Klaipėdą

repository_misc/news//mfile_319
2012-10-08

Spalio 9-13 dienomis Tarptautinis Kauno kino festivalis savo programą pristatys Klaipėdos žiūrovams. Per penkias dienas uostamiesčio kino mylėtojus festivalis pakvies Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre pasižiūrėti specialiąją trumpametražių filmų programą, kuri suteiks galimybę susipažinti su baskų kino kūrėjais, primins pasaulinio garso Švedijos režisieriaus Roy Anderssono filmus ir kvies pamatyti ne tik naujausius lietuvių kūrėjų, bet ir pasaulyje jau pripažintus ir įvertintus filmus.

Atidaus klaipėdiečių dėmesio verta Lietuvos žiūrovų mylimo švedų režisieriaus Roy Anderssono filmų retrospektyva „Šlovingas pasaulis“, kurią pamatyti bus galima jau pirmą viešnagės dieną, spalio 9 d. 20 val.  Šioje programoje – R. Anderssono trumpametražių filmų kaleidoskopas: „Kažkas atsitiko“, „Sūnaus lankymas“ , „Pasiimti dviratį“, „Šeštadienis, Spalio 5 – oji“.

Kita įdomi programa - tai „Rinktinė baskų trumpametražių filmų programa“. Įvairialypėje programoje spalio 10 d. 17 val.  bus galima pamatyti įvairiausių šio unikalaus regiono kūrėjų filmus, pradedant trileriais, komedijomis, baigiant animacija ir dokumentiniu kinu.

Tarptautinis Kauno kino festivalis savo žiūrovams siūlo pamatyti  ne tik įvairiais apdovanojimais įvertintus užsienio filmus, bet ir lietuvių kūrėjų darbus. Spalio 12 d. bus galima išvysti režisierės Dovilės Gasiūnaitės debiutinį pilnametražį vaidybinį filmą   „Narcizas“ bei Tomo Smulkio dokumentinį filmą „Rojaus beieškant“.

Narcizas“, sukurtas bendradarbiaujant su Graikijos kino kūrėjais, juosta į šiuos laikus perkelia antikinį mitą apie puikybės apakintą Narcizą: gražus, savo vertę žinantis violončelininkas Teodoras (akt. Amvrosios Vlachopoulos) traukia žmones ir juos skaudina, nesuvokdamas, kad didžiausias iššūkis yra jis pats.

Naujajame Tomo Smulkio trumpametražiame darbe „Rojaus beieškant“ – jauno lietuvių režisieriaus kelionė į Stokholmą, besivejant svajonę padirbėti šiųmetinio Kauno kino festivalio herojaus švedų režisieriaus Roy Anderssono filmavimo aikštelėje. Kartą susapnavęs Švediją, o vėliau „atradęs“ tobulą R. Anderssono filmų pasaulį, T. Smulkis ryžosi leistis į kelionę, kuri galbūt atsakys į sapno užduotą mįslę ir išpildys svajonę pažinti švedų garsenybės kūrybinį procesą.

Žiūrovų dėmesio verti ir šie, Europos kino festivaliuose pripažinimo bei įvertinimo sulaukę,  filmai: Ukrainos režisierės Evos Neymann „Namas su bokšteliu“, paremtas autobiografinio rašytojo Fridricho Gorenšteino apsakymo motyvais,  papasakos  apie aštuonmečio berniuko gyvenimo dieną, kai baigėsi jo vaikystė. Ramūs nespalvoti lietuvio operatoriaus Rimvydo Leipaus užfiksuoti kadrai meistriškai perteiks priešpaskutinių Antrojo pasaulinio karo metų atmosferą Sovietų Sąjungoje. Šioje juostoje suvaidino pernai Paryžiuje mirusi aktorė Katerina Golubeva, lietuviško kino žiūrovams pažįstama iš Šarūno Barto filmų.

Prancūzų režisieriaus Djinno Carrénard‘o filmas „Donoma“, kurio biudžetas, kalbama, tesiekė 150 eurų,  paliudys, jog  naujoji įspūdinga prancūzų kino banga gimsta  priemiesčiuose gyvenančių jaunų žmonių, apsiginklavusių skaitmeninėmis vaizdo kameromis, dėka. Kaimynų latvių režisieriaus Yevgeny Pashkevich filmas „Golfo srovė po ledkalniu“ žiūrovus įtrauks į  tris dramatiškai susipynusias istorijas, kurių pagrindinė herojė, nemirtingoji Lilit, klajos laike bei erdvėje su savo demoniška misija.

Daugiau informacijos apie festivalį ir filmų programą - Tarptautinio Kauno kino festivalio internetiniame puslapyje www.kinofestivalis.lt.

Bilieto kaina – 8 Lt, o moksleiviams, studentams, pensininkams ir neįgaliesiems – 6 Lt.