Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2309

Grūdo paslaptis

La graine et le mulet
Režisierius: Abdellatif Kechiche

Prancūzija, Drama, 2007 m., 154 min., prancūzų, arabų ir rusų k. su lietuviškais subtitrais, N-16

„Grūdo paslaptis“ – tai nepaprasta drama apie paprastus žmones, pelniusi daugybę apdovanojimų ir nominuota „Auksinio liūto“ apdovanojimui Venecijos kino festivalyje, Italijoje. Seto miesto uoste pavargęs šešiasdešimtmetis Slimanas (akt. Habib Boufares) slenka į darbą laivų statykloje, kuris metams bėgant darosi vis sunkesnis. Jis yra išsiskyręs tėvas ir prisivertęs likti arti savo šeimos: keturių vaikų iš pirmosios santuokos, buvusios žmonos, dabartinės draugės ir jos dukters Rym (akt. Hafsia Herzi). Tarp šeimos narių tvyro įtampa, dažnai sustiprėjanti dėl finansinių sunkumų. Vyriškis išgyvena nelengvą etapą ir jaučiasi visiškai niekam tikęs. Slimanas svajoja pabėgti nuo sunkumų ir atidaryti savo restoraną. Svajonė atrodo nepasiekiama, nes jo menkos algos, toli gražu, nepakanka ambicingam tikslui įgyvendinti. Tačiau išradingumas, sunkus darbas ir šeimos parama pamažu artina jo norus prie išsipildymo...

Apdovanojimai:

2007 m. – Bronzinis Muhro apdovanojimas geriausio vaidybinio filmo kategorijoje Tarptautiniame Dubajaus kino festivalyje (Jungtiniai Arabų Emyratai).

2007 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizas, Marcello Mastroianni apdovanojimas aktorei Hafsiai Herzi, Pasaulio katalikų komunikacijos asociacijos SIGNIS padėka, Specialus žiuri prizas ir „Jaunojo kino“ apdovanojimas Venecijos kino festivalyje (Italija).

2007 m. – Louis Delluco prizas (Prancūzija).

2008 m. – „Cezario“ apdovanojimai (Prancūzija) už geriausią režisūrą, geriausią filmą, geriausią originalų scenarijų ir perspektyviausiai aktorei Hafsiai Herzi.

2008 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimas Europos kino apdovanojimuose (Danija).

2008 m. – „Lumière'o“ apdovanojimai (Prancūzija) geriausiam režisieriui ir perspektyviausiai aktorei Hafsiai Herzi.

2008 m. – „Auksinės žvaigždės“ apdovanojimai (Prancūzija) už geriausią režisūrą, geriausią filmą, geriausią scenarijų ir geriausiai debiutuojančiai aktorei Hafsiai Herzi.

2008 m. – Prancūzijos kino kritikų sąjungos Méliès apdovanojimas (Prancūzija) už geriausią filmą.

Apie režisierių:
 
Režisierius, scenarijų autorius ir aktorius Abdellatifas Kechiche'as gimė 1960 m. Tuniso sostinėje, Tunise. Šešerių metų persikėlė gyventi į Prancūziją, Nicą. Studijavo dramą Antibo muzikos ir dramos konservatorijoje. Kaip kino režisierius debiutavo 2000-aisiais su keletą apdovanojimų pelniusiu filmu „Voltero kaltė“ (La Faute à Voltaire), kuriam taip pat parašė scenarijų. Režisavo filmą „Išsisukinėjimas“ (L'Esquive, 2003), pelniusį „Cezario“ „Geriausio filmo“, „Geriausio scenarijaus“ ir „Geriausio režisieriaus“ apdovanojimus. Filmas „Grūdo paslaptis“ (La graine et le mulet, 2007) pelnė „Cezario“ apdovanojimus už „Geriausią filmą“, „Geriausią scenarijų“, „Geriausią režisierių“ ir gavo Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI Specialųjį žiuri prizą. Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, Italijoje, buvo nominuotas pagrindiniam „Auksiniam liūto“ apdovanojimui, į kurį vėliau taip pat pretendavo kitas režisieriaus filmas „Juodoji Venera“ (Vénus noire, 2010). „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“ (La vie d'Adèle – Chapitres 1 et 2) – tai naujausias A. Kechiche‘o filmas, pelnęs prestižinį „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimą šių metų Kanų kino festivalyje, Prancūzijoje.
Programos dalis: Abdellatifo Kechiche'o filmų retrospektyva

Scenarijus: Abdellatif Kechiche

Operatorius: Lubomir Bakchev

Vaidina: Habib Boufares, Hafsia Herzi, Faridah Benkhetache, Abdelhamid Aktouche, Alice Houri, Bouraouïa Marzouk