Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2313

Išsisukinėjimas

L'Esquive
Režisierius: Abdellatif Kechiche

Prancūzija, Romantinė drama, 2003 m., 117 min., prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16
Penkiolikmetis Krimo (akt. Osman Elkharraz) rezga planus vaidinti spektaklyje, kad priartėtų prie žavingos pagrindinės aktorės Lidijos (akt. Sara Forestier), kurią yra įsimylėjęs. Tačiau Abdellatifo Kechiche'o filmas „Išsisukinėjimas“ nėra tipiška mokyklinė komedija. Tai tikroviška romantinė istorija, kurios veiksmas vyksta Paryžių supančiuose gyvenamųjų namų kvartaluose. Jų gyventojai – neturtingi imigrantai iš Šiaurės Afrikos, o vaidinama pjesė – XVIII-ojo amžiaus komedija, kurios kalba tiek panaši į prancūzišką žargoną, kiek Šekspyro eilės panašios į repą. Drąsiame ir įžvalgiame filme atskleidžiamos Prancūzijos klasikinės literatūros paveldo sąsajos su dabartine šalies socialine realybe.
 
Apdovanojimai:
 
2004 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizas ir Specialusis žiuri prizas Tartautiniame Stambulo kino festivalyje (Turkija).
2004 m. – specialus paminėjimas Stokholmo kino festivalyje (Švedija).
2004 m. – „Geriausio režisieriaus“ apdovanojimas, Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizas ir specialus paminėjimas už geriausią scenarijų Turino kino festivalyje (Italija).
2004 m. – „Geriausios aktorės“ apdovanojimai Sarai Forestier, Sabrinai Ouazani ir Nanou Benhamou Tarptautiniame Monso filmų apie meilę festivalyje (Belgija).
2005 m. – „Auksinės žvaigždės“ apdovanojimas (Prancūzija) geriausiai pradedančiajai aktorei Sarai Forestier.
2005 m. – „Lumière'o“ apdovanojimas (Prancūzija) už gerausią scenarijų.
2005 m. – Didysis prizas už geriausią filmą „Entrevues“ Belforo kino festivalyje (Prancūzija).
2005 m.– Specialus žiuri prizas Tarptautiniame Buenos Airių nepriklausomo kino festivalyje (Argentina).
2005 m. – „Cezario“ apdovanojimai (Prancūzija) už geriausią režisūrą, geriausią filmą, geriausią scenarijų ir perspektyviausiai aktorei Sarai Forestier.
 
Apie režisierių:
 
Režisierius, scenarijų autorius ir aktorius Abdellatifas Kechiche'as gimė 1960 m. Tuniso sostinėje, Tunise. Šešerių metų persikėlė gyventi į Prancūziją, Nicą. Studijavo dramą Antibo muzikos ir dramos konservatorijoje. Kaip kino režisierius debiutavo 2000-aisiais su keletą apdovanojimų pelniusiu filmu „Voltero kaltė“ (La Faute à Voltaire), kuriam taip pat parašė scenarijų. Režisavo filmą „Išsisukinėjimas“ (L'Esquive, 2003), pelniusį „Cezario“ „Geriausio filmo“, „Geriausio scenarijaus“ ir „Geriausio režisieriaus“ apdovanojimus. Filmas „Grūdo paslaptis“ (La graine et le mulet, 2007) pelnė „Cezario“ apdovanojimus už „Geriausią filmą“, „Geriausią scenarijų“, „Geriausią režisierių“ ir gavo Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI Specialųjį žiuri prizą. Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, Italijoje, buvo nominuotas pagrindiniam „Auksiniam liūto“ apdovanojimui, į kurį vėliau taip pat pretendavo kitas režisieriaus filmas „Juodoji Venera“ (Vénus noire, 2010). „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“ (La vie d'Adèle – Chapitres 1 et 2) – tai naujausias A. Kechiche‘o filmas, pelnęs prestižinį „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimą šių metų Kanų kino festivalyje, Prancūzijoje.
 
 
Programos dalis: Abdellatifo Kechiche'o filmų retrospektyva

Scenarijus: Ghalya Lacroix

Operatorius: Lubomir Bakchev

Vaidina: Osman Elkharraz, Sara Forestier, Sabrina Ouazani, Nanou Benhamou, Hafet Ben-Ahmed, Aurélie Ganito