Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2456

Pankų iš Rytų atsiminimai

East Punk Memories
Režisierius: Lucile Chaufour

Prancūzija, Dokumentika, 2012 m., 80 min., anglų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16

Aštuntajame dešimtmetyje režisierė Lucile Chaufour domėjosi pankų kultūra ir kūrė dokumentinį filmą apie jaunus Vengrijos pankus, kurie priešinosi komunistiniam režimui. Po dvidešimties metų ji vėl susitinka su žymiaisiais pankais Balįzsu Kelemenu, Attila Mįrtonu, Miklósu Tóthu, Ildiko Asztalos bei kitais. Filmo kūrėja pasakoja siautulingą šių žmonių istoriją ir klausia: koks buvo jų gyvenimas kovojant su režimu? Kaip Berlyno sienos griūtis pakeitė jų gyvenimus? Ar dėl tokios ateities Vengrijos pankai kovojo?

Apdovanojimai:

2012 – Jaunųjų žiuri apdovanojimas tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje „Cinéma du Réel“ (Paryžius, Prancūzija).

Apie režisierę:

1987 m. Lucile Chaufour režisavo pirmąjį filmą apie Vengrijos pankų sceną. Devintajame dešimtmetyje La Santos kalėjime Paryžiuje ji įkūrė televizijos kanalą, taip pat vedė režisūros dirbtuves Moulin de la Vierge ligoninėje. Lucile Chaufour turi puikų muzikinį išsilavinimą: yra baigusi Paryžiaus konservatoriją, groja keliose grupėse – „Primitiy Combo“, „Duck and Cover“. Režisierė yra sukurūsi filmus „Žiaurios dienos“ (Violent days, 2003), „Šokolado kartumas“ (L'Amertume du chocolat, 2008) ir „Rytų pankų prisiminimai“ (East Punk Memories, 2012).
 

Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Scenarijus: Lucile Chaufour

Operatorius: Lucile Chaufour, Bernhard Braunstein

Muzika: Grégoire Couzinier