Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2407

Sunumeruotieji

Sfurim
Režisierius: Uriel Sinai, Dana Doron

Izraelis, JAV, Dokumentika, 2012 m., 55 min., hebrajų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Aušvico koncentracijos stovyklos kaliniai – tiek žydai, tiek kitų tautybių žmonės – ant krūtinės ir ant kairiosios rankos turėjo ištatuiruotus serijinius numerius. Dabar jau yra žinoma, jog Aušvice ir aplinkinėse stovyklose buvo ištatuiruota apie 400 000 numerių, tačiau tik keli tūkstančiai pažymėtųjų išliko gyvi. Filmas „Sunumeruotieji“ – tai kinematografiška, prieštaringa ir jaudinanti kelionė, pristatanti išlikusiųjų liudijimus ir portretus. Šis kūrinys byloja apie tamsųjį laikotarpį, per kurį buvo padarytos tatuiruotės ir žiūrovams atskleidžia karo metu susiformavusias jų reikšmes. Paradoksaliai vieningi ir kartu anoniminiai randai atsiveria kaip skirtingi, iškalbingi ir gyvenimu pulsuojantys ženklai.

Apdovanojimai:

2012 – prizas už geriausią debiutą Izraelio dokumentinių filmų forumo apdovanojimuose.
2012 – prizas už geriausią dokumentinį filmą tarptautiniame Čikagos filmų festivalyje (JAV).

Apie režisierius:


Urielis Sinai yra pasaulyje pripažintas foto žurnalistas, dirbantis kompanijai „Getty Images“. Jo fotografijos įvertintos gausybe apdovanojimų, tarp jų – pirmąja vieta pasaulio spaudos fotografijos, „Prix Bayeux Calvados“ ir tarptautiniuose metų nuotraukos apdovanojimuose. Kaip operatorius ir režisierius, U. Sinai debiutavo 2012 metais, kai Izraelio televizijos programoje „Uvda“ pristatė vaizdo pasakojimo-interviu ištrauką. Jo portretai, sukurti filmui „Sunumeruotieji“ (Sfurim, 2012), laimėjo pagrindinį prizą Izraelio fotožurnalistikos apdovanojimuose bei buvo publikuoti kasmetiniame Amerikos fotografijos leidinyje, geriausios fotografijos kategorijoje.

Dana Doron yra daktarė, sukaupusi daug patirties gydydama vyresnio amžiaus pacientus. Ji taip pat yra žurnalistė, šiuo metu konsultuoja keturis milijonus klientų iš Izraelio internetu sveikatos tinklalapiuose, prisideda prie socialinės medijos plėtros ir inovatyvių internetinių platformų kūrimo, gerinančių sveikatos, švietimo ir paslaugų stitis. Idėja kurti dokumentinį filmą „Sunumeruotieji“ (Sfurim, 2012) D. Doron kilo po pažinties su pacientu, kuris nukentėjo Aušvico koncentracijos stovykloje. Autorė taip pat yra karo metu nukentėjusio asmens anūkė.
 

Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Dana Doron

Operatorius: Uriel Sinai