Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2411

Tėvas

Tėvas
Režisierius: Marat Sargsyan

Lietuva, Dokumentika, 2012 m., 60 min., lietuvių k. su angliškais subtitrais, V

Vidas Zenonas Antonovas, pavogęs milijoną rublių iš įvairių valstybinių įstaigų, yra įrašytas į įdomiausių XX amžiaus Sovietų Sąjungos nusikaltėlių knygą. Jis planavo pabėgti į Afriką ir kartu su bendraminčiais pagrobė lėktuvą su keleiviais. Penkiolikoje skirtingų kalėjimų jis praleido dvidešimt savo gyvenimo metų. Šiandien jam 71-eri. Jis turi didelę šeimą – dešimt vaikų, du anūkus ir naujagimį sūnų. „Be abejo, dvidešimt metų kalėjimuose ir nusikalstama veikla, kuria aš užsiiminėjau laisvėje, pakeitė mane iš esmės. Bet jaučiau, kad dar turiu jėgų ir galimybę sukurti tokią šeimą, apie kurią kalbėjo mano tėvas ir senelis“, – sako Vidas Zenonas Antonovas.

Apdovanojimai:

2013 – vidutinės trukmės dokumentinių filmų kategorijoje geriausio filmo apdovanojimas tarptautiniame Krokuvos kino festivalyje (Lenkija).
2013 – Lenkijos operatorių asociacijos (PSC) apdovanojimas už geriausią operatoriaus darbą tarptautiniame Krokuvos kino festivalyje (Lenkija).
2013 – vidutinės trukmės filmų kategorijoje geriausio filmo apdovanojimas tarptautiniame kino festivalyje „Visions du Reel“ (Šveicarija).

Apie režisierių:

Maratas Sargsyanas gimė 1978 m. Armėnijoje. Būdamas 13 m. jau dirbo Kirovakano vietinėje televizijoje kaip operatorius ir montuotojas. 1994 m. su šeima atvykęs į Lietuvą, toliau tęsė darbą įvairiuose televizijos projektuose, sukūrė daugiau kaip dešimt apdovanojimų pelniusių muzikinių klipų, o 2011 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo kino režisūros magistro laipsnį.
 

Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Marat Sargsyan

Operatorius: Linas Dabriška